W centralnym miejscu kuchni znajduje się wyspa wyposażona w trzy różnego rodzaju płyty modułowe. Elementem wieńczącym całość jest stalowy okap, którego oszczędna, prosta linia nawiązuje do stylistyki mebli. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

W centralnym miejscu kuchni znajduje się wyspa wyposażona w trzy różnego rodzaju płyty modułowe. Elementem wieńczącym całość jest stalowy okap, którego oszczędna, prosta linia nawiązuje do stylistyki mebli. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 marz 2009 14:06

Współczesny modernizm

Zaprojektowana w stylistyce lat 30-tych kuchnia przyciąga uwagę nieskomplikowanymi, prostymi kształtami mebli, perfekcjonizmem w zagospodarowaniu przestrzeni, a także dążeniem do funkcjonalizmu.

Szafki w jasnoszarym kolorze z charakterystycznymi, stalowymi uchwytami można ze sobą zestawiać w dowolny sposób, niczym klocki lego. Wszystkie zostały przykryte blatami, wykonanymi z czarnego granitu. W prezentowanej kuchni charakterystyczne jest to, że nie umieszczono w niej szafek wiszących, ponieważ zarówno w ocenie właścicielki mieszkania, jak i projektantki można się bez nich obejść. Jednym z ważniejszym miejsc w kuchni jest zlokalizowana centralnie wyspa, w której znalazło się miejsce dla trzech płyt: ceramicznej, gazowej oraz elektrycznego grilla. W granitowym blacie wyspy zamontowano także mały zlewozmywak.

Wyposażenie „wyspy” w zlew, płyty modułowe, a także w zestaw szuflad wypełnionych akcesoriami jest przykładem przestrzeni doskonale zorganizowanej. Z prostymi, ergonomicznymi kształtami mebli doskonale komponuje się stalowy okap, którego linia również została sprowadzona do minimum. Modernizm: chłodny, wyrafinowany, spowodował, że wnętrze kuchni, podobnie jak przestrzeń całego domu zdominowana została przez funkcję. Pomimo zredukowania wyposażenia do niezbędnego minimum wnętrze emanuje dyskretną elegancją, a także ciepłem. Chłód stalowych mebli łagodzi światło wydobywające się z licznie rozmieszczonych lamp, a także ze świetlika zainstalowanego w suficie. Źródłem ciepła jest także kominek, który właścicielom domu służy także do wypieku chleba. 

WASZE KOMENTARZE (9)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-08-05 15:13:00

  Fajne wykorzystanie światła i piękna wyspa
 • ula423045, 2011-08-01 20:38:46

  Wspaniale to wygląda. Taka kuchnia to marzenie! Piękna lampa nad stołem, a jaka wyspa!
 • coma, 2011-06-06 11:25:22

  jeśli chodzi o drzwi chowane w ścianę, to ja nie widzę problemu, jeśli oczywiście ma się miejsce, najpierw należy zamontować tor/-y jezdne i dostawić dopiero ściankę, tak aby te drzwi mogły się chować podczas otwierania, atu można poczytać o tym więcej:

 • marta, 2011-01-30 23:04:55

  Czy ktoś wie, gdzie znaleźć zdjęcia przepieknego, nowoczesnego salonu, który znajduje się w tym domu? Kiedys był w dobrzemieszkaj...A co do kuchni, to mnie sie podoba.
 • AfterWork, 2009-04-15 13:39:27

  Kuchnia bardzo wygodna, swoboda dla dużej dobrze sytuowanej rodziny. Pani domu raczej sama, bez pomocy, nie poradzi sobie z jej prowadzeniem.
 • kaktus, 2009-03-09 10:03:50

  Już w kilku realizacjach widziałem drzwi przesuwne wpuszczane w ścianę, czy ktoś z was stosował już takie rozwiązanie, czy można to zastosować w bloku?
 • kaktus, 2009-03-09 10:02:42

  Nogi w wyspie też jak z kuchni przemysłowej. Na pewno wygodnie, ale kogo na to stać.
 • ziutek, 2009-03-09 09:18:33

  Mój Boże: dwa zlewy, trzy kuchenki, dwa piekarniki, jak przemysłowa kuchnia!
 • Kiwaczek, 2009-03-05 14:32:32

  No przy takich rozmiarach kuchni to faktycznie dało się coś sensowego wymyślić. Podoba mi się zwłaszcza cześć jadalniana. Piękna lampa nad stołem

POLECAMY W SERWISACH