Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Półwysep wyposażony jest w systemy szuflad (prod. Blum) i obrotowe kosze do wygodnego przechowywania garnków (prod. Peka). Płyta ceramiczna to model firmy Teka, zaś okap – Amica. Fot. Monika Filipiuk.

Półwysep wyposażony jest w systemy szuflad (prod. Blum) i obrotowe kosze do wygodnego przechowywania garnków (prod. Peka). Płyta ceramiczna to model firmy Teka, zaś okap – Amica. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 lip 2009 10:10 (aktualizacja: 24 gru 2013 11:52)

Wśród zielonych traw

Pierwotnie kuchnia mieściła się w jednym z najgłębiej położonych zakątków parterowej przestrzeni. Projektantka postanowiła ją jednak rozszerzyć na pozostałą część pomieszczenia, tworząc obszerną, dwuczęściową kuchnię z jadalnią.


Każdy element aranżacji jest szczegółowo przemyślany, a całość – kompozycją funkcjonalną i efektowną wizualnie. Pierwsza część kuchni to pojemny skarbiec do przechowywania kuchennych wynalazków – ciągi szafek górnych i dolnych z blatami oraz wysokie cargo pełniące funkcję spiżarni. Zmieściły się też lodówka, zmywarka oraz niezwykle pomysłowy kącik do przygotowywania kanapek. Stąd, niemal niezauważalnie, przechodzimy do drugiej części kuchennego królestwa, mijając zlew, wysoką zabudowę ze sprzętami oraz półwysep kuchenny. Wszystkie te strefy zorganizowane są tak, by w czasie pracy zachować swobodę komunikacji.

Doskonale wyposażony półwysep obsługuje zarówno kuchnię jak i część jadalnianą. To tu znajdują się szuflady na sztućce i specjalne obrotowe kosze na garnki. Sprytnym rozwiązaniem jest ukośne ścięcie blatu przy zlewie. Powstała w ten sposób szafka na kosz nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jest praktyczna i prezentuje się niebanalnie. Wszelkie akcesoria przydatne w tej strefie znajdziemy w szafkach zamontowanych powyżej zlewozmywaka. Aranżacyjną spójność pomieszczenia podkreślają zastosowane materiały i ich kolorystyka.

Gresowa podłoga w odcieniach czekolady i beżu (Ceramika Paradyż) tworzy płynny szlak kuchenno-jadalniany. Ściany porośnięte są soczyście zieloną trawą „wyhodowaną” za pomocą nalepek „Trawy Szum”. A wśród nich grają w zgodnym rytmie elementy zabudowy z płyty laminowanej w kolorach wanilii i hebanu macassar. Żeby uniknąć zbytniej monotonii, projektantka wprowadziła dodatki w nutach żywej, energicznej zieleni. To krzesła otaczające reprezentacyjny stół w jadalni, niewielkie fragmenty ścian w tym kolorze czy też smukłe lampy w kształcie kropelek rosy. Jasnego blasku dodają również punktowe lampki oświetlające blaty robocze oraz efektowne białe abażury przypominające papierowe cuda techniki origami. Z tak urządzonego wnętrza dumna jest przede wszystkim pani domu. To ona najbardziej lubi się tu zaszyć. Z przyjemnością odpoczywa na zielonej łące, przy szklanej tafli telewizora zamontowanego tu specjalnie dla niej.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA