Funkcjonalnie urządzona kuchnia, w całości została wykonana w drewnie wenge (zabudowa, według projektu J. Chrząstek, to dzieło częstochowskiej firmy Poldar). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Funkcjonalnie urządzona kuchnia, w całości została wykonana w drewnie wenge (zabudowa, według projektu J. Chrząstek, to dzieło częstochowskiej firmy Poldar). Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 gru 2008 09:10

Wszystko jak w zegarku

To wnętrze to aranżacyjne cacko, praktycznie w całości wykonane w jednym materiale – czekoladowym w odcieniu drewnie wengé. Poczynając od wielkiej, całościennej zabudowy, poprzez kącik jadalniany, kuchenną wyspę, aż po komplet stojących szafek i wiszącą na ścianie półkę.

Samo drewno, zwłaszcza w takim natężeniu byłoby jednak zbyt jednostajne, dlatego wystrój kuchni współtworzą także: szkło, stal i czarny granit (blaty na szafkach i wyspie, portal w zabudowie). Kontrastem dla ciemnych mebli stała się kuchenna podłoga. Satynowane, kremowe płyty gresowe, na pierwszy rzut oka robią „chłodne” wrażenie. Zwłaszcza, że wśród płytek, od czasu do czasu, dla urozmaicenia pojawiają się także cienkie, metalowe listwy. Chłód posadzki to jednak tylko pozory, pod nią znajduje się bowiem... ogrzewanie podłogowe.

Wśród surowych, zgeometryzowanych kuchennych form, można dostrzec kilka ciekawych, nieszablonowych rozwiązań. Charakterystyczny granitowy portal, został wysunięty do przodu z otaczającej go zabudowy, a w jego zamkniętym szklanymi frontami obrębie, stworzono półki na szkło użytkowe. Dzięki temu całość sprawia bardziej dynamiczne wrażenie. Z kolei na ścianie obok, „wije się wąż”, czyli wisząca półka, której kontur dostosował się do kształtu wnętrza, przybierając formę litery Z. Nietypową postać ma także solidna wyspa, która dzięki dostawionemu, wysokiemu blatowi z wengé może z powodzeniem pełnić, gdy trzeba, rolę baru. Warto zwrócić uwagę na najbardziej rozbuchany kolorystycznie, zgoła nie kuchenny element – jedwabne, bordowe zasłony w oknie, takie, jakie zwykle zobaczyć można w salonie lub sypialni. To element istotny nie tylko ze względu na piękny, mocny kolor. To także atrakcyjny detal, sprawiający, że wnętrze przestaje pełnić wyłącznie funkcjonalną rolę. 

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-08-08 22:01:04

  trochę ciemno
 • piotr.lisek, 2011-08-01 20:42:27

  Podoba mi się - świetna kolorystyka jak dla mnie, fajny klimat.
 • anton, 2009-10-06 07:54:56

  Ciemno, bo do zdjęć zasłonieto zasłony. na 1 zdjęciu cała prawa sciana to zapewne okno
 • nowy, 2009-05-15 11:56:28

  Nie jestem zwolennikiem ciemnch kuchni, ale w tym wypadku ulegam jej urokowi - boska
 • ziutek, 2009-04-16 09:24:40

  ciemno, bo światła mało, ale ile miejsca na składowanie, tak, taką kuchnię od zaraz, wszystko się upchnie!
 • AfterWork, 2009-04-15 13:51:12

  Sprawia wrażenie bardzo ekskluzywnego klubu, do którego nie każdy może wejść...
 • Aby do wiosny, 2009-02-11 23:28:35

  O matko, a co tak ciemno:)

POLECAMY W SERWISACH