Zabudowę kuchenną wykonała firma Mebex. Fronty fornirowane w kolorze wenge zestawiono z lakierowanym MDF. Blaty robocze to konglomerat marmurowy „Botticino”. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Zabudowę kuchenną wykonała firma Mebex. Fronty fornirowane w kolorze wenge zestawiono z lakierowanym MDF. Blaty robocze to konglomerat marmurowy „Botticino”. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 marz 2012 11:20

Wybierz wysoką zabudowę zamiast górnych szafek w kuchni

Zapytana o ulubiony kolor pani domu bez wahania wskazała wrzosowy. Właśnie dlatego odcienie wrzosów wybrano, aby podkreślić charakter wnętrza i przełamać dominację beżowo-brązowego duetu.

W kuchni, podobnie jak na całej przestrzeni parteru, prym wiodą naturalne kolory i materiały: ciemny fornir wenge na powierzchni mebli oraz złamana biel laminowanych frontów, ścian i podłóg. Paletę barw uzupełniają odcienie wrzosu: farbą w tym kolorze wykończono fragmenty ścian w połączonej z jadalnią kuchni oraz w korytarzu. Nieco ciemniejsze, bo w kolorze śliwki, płytki gresowe wyznaczają strefę jadalni.

Kuchnia oddzielona od salonu barem

Chociaż kuchnia z jadalnią ma charakter otwarty i sąsiaduje bezpośrednio z salonem, to jest od niego dyskretnie oddzielona. Umowną granicę wyznacza bar o lekkiej i prostej konstrukcji z wypełnieniem z mlecznego szkła, przy którym można zasiąść od strony salonu.

Po drugiej stronie baru ustawiono drewniany stół w kolorze wenge oraz dopasowane kolorystycznie tapicerowane krzesła. Centralne miejsce w kuchni zajmuje wyspa, w której blacie umieszczono płytę grzejną, a górujący nad wyspą okap ostatecznie definiuje strefę gotowania. Zabudowa kuchenna rozplanowana została na dwóch sąsiadujących ścianach.

Wysoka zabudowa zamiast szafek górnych

Brak typowych szafek górnych z powodzeniem rekompensuje wysoka zabudowa oferująca dużą powierzchnię przechowywania. Elegancki i reprezentacyjny charakter nadają kuchni fronty meblowe, a w szczególności połączenie ciemnych, fornirowanych frontów szafek dolnych z połyskiem laminowanego MDF-u w kolorze złamanej bieli (wysoka zabudowa).

Funkcjonalny charakter kuchni oraz łatwość utrzymania wnętrza w czystości (co było priorytetowym założeniem projektu) gwarantuje wyraźne rozdzielenie stref oraz właściwości materiału wybranego do wykonania blatów roboczych (konglomerat kamienny). W zabudowie przeważają carga i szuflady („Tadembox” marki Blum); także w szafkach wysokich zastosowano szuflady wewnętrzne ukryte pod wspólnym frontem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH