Jadalnię tworzą meble marki Four Design: okrągły stół i krzesła „Four Spring”. U stóp „spalony” słońcem dywan z Iranu... a w zasięgu wzroku – czarno-biała fotografia krajobrazu doliny w Szwajcarii. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Jadalnię tworzą meble marki Four Design: okrągły stół i krzesła „Four Spring”. U stóp „spalony” słońcem dywan z Iranu... a w zasięgu wzroku – czarno-biała fotografia krajobrazu doliny w Szwajcarii. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 sty 2010 12:48

Wyspa zamiast tradycyjnej kuchennej zabudowy. Zobacz naszą propozycję!

Biel była punktem wyjścia podczas tworzenia aranżacji. Skonfrontowana z charyzmatycznym wyposażeniem, pokazała swoją tonizującą moc.

Kiedy przygotowuje się tylko śniadania i kolacje, a większe gotowanie odbywa się od parady, to pomysł idealny: kuchnia zaznaczona we wnętrzu jedynie symbolicznie. Zamiast kuchennej zabudowy, zajmującej co najmniej dwie ściany – duża wyspa, która jest reprezentacyjnym, ciekawym obiektem do podziwiania.

Jej bryłę z białego akrylu (znacznie trwalszy niż stosowany standardowo malowany i polerowany MDF) urozmaica cokół ze szczotkowanego aluminium – ten sam materiał pojawia się tuż pod drewnianym blatem. Takie zestawianie chłodnych materiałów z naturalnym drewnem to skandynawska recepta na sukces we wnętrzu.

Strefa kuchenna z wyspą zamiast szafek

By nie burzyć harmonii i reprezentatywności, wszystkie sprzęty kuchenne i szafki są umieszczone po tej stronie wyspy, która nie jest widoczna z perspektywy siedzących przy stole osób. Swoistą oprawę strefy kuchennej, rodzaj „żelaznej ramy”, tworzą industrialne elementy: para grzejników Zehnder, umieszczona po obu stronach wyspy kuchennej, oraz mierząca ok. 2,5 metra szerokości lampa wisząca.

W zależności od okazji, dania, które przygotowuje się przy wyspie, można podawać w dwóch różnych strefach: kuchni albo salonie. Do dyspozycji są bowiem dwa stoły – niewielki, do codziennych posiłków, i duży na kółkach na spotkania w większym gronie (także biznesowe). Wszystkie meble są lekkie i mobilne, można je w zależności od potrzeb przesuwać, bądź wynosić.

Dywan w etnicznym stylu dodaje stylu

Rytm nieco surowej aranżacji nadają dekoracyjne detale: dywan z etnicznymi wzorami i budujące klimat czarno-białe fotografie, upamiętniające dalekie wyprawy (Region Gryzonia, w Szwajcarii). By wydobyć urodę rzeczy, w kuchni i strefie reprezentacyjnej jadalni zastosowano różne rodzaje oświetlenia: subtelne lampy na jednej nodze „Melampo Terra” marki Artemide, oraz lampki-sople.

Te drugie to autorski projekt Ovotz design Lab zawracający uwagę gołymi żarówkami, odsłaniającymi włókna żarowe... Prostota potrafi zaskoczyć nieoczywistym pięknem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-07-14 18:29:16

    Szafki- zdecydowanie jestem na tak

POLECAMY W SERWISACH