Zrezygnowano z szafek wiszących. Ich funkcje przejęły wysokie zabudowy, które bardziej przypominają szafy niż szafki kuchenne. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Zrezygnowano z szafek wiszących. Ich funkcje przejęły wysokie zabudowy, które bardziej przypominają szafy niż szafki kuchenne. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 paź 2011 12:48

Zabudowa kuchenna w kolorze czerwonym. Do dużej i małej kuchni

Tuńczyk z rabarbarem czy Salmon en croûte? Tarta z wiśniami czy croissant z truskawkami? Vin de table czy in d’appellation contrôlée? Dylematy kulinarne zostawmy na deser. Zacznijmy od sekretów tej czerwonej jak wino kuchni.

Młodzi domownicy na co dzień żyją dość intensywnie, potrzebowali więc kuchni, która sprosta ich potrzebom. Energetycznej, ergonomicznej i otwartej na jadalnię oraz salon. Wnętrze miało być zaplanowane tak, by pani domu, przygotowująca obiad, miała oko na dzieci bawiące się w salonie. Gorąca czerwień to kolor, który bezwzględnie zdominował kuchnię.

Czerwony sprawdza się w kuchni

Poza aranżacyjnymi zabiegami architektów Jolanty Kwilman i Krzysztofa Wałowskiego, czerwień pojawia się z drugiego ważnego powodu – kochają ją domownicy. Barwa nie tylko apetyczna i dodająca energii, ale i mocno kontrastująca ze spokojnymi kolorami w salonie. Czerwone fronty mebli tworzą również tło dla dekoracji salonowych, stanowią bowiem punkt wyjścia dla dodatków. Nieprzypadkowo na stole w jadalni stawia się kompozycję z czerwonych róż...

Obrazy kuchenne

Przy wejściu do kuchni pojawia się kolejny silny akcent – obraz przedstawiający francuską kawiarenkę. Wcześniej zdobił poprzednie mieszkanie i domownicy byli do niego przywiązani. Architekci musieli więc uwzględnić jego obecność. Obraz, na którym czerwone parasole są dość mocnym akcentem, doskonale zgrywa się barwą zabudowy kuchennej. Aranżacja jest spójna, łącząc styl nowoczesny z nutką francuską.

Z gorącą temperaturą czerwonych detali współgra ciepło, jakie wnosi do wnętrza drewno na podłodze. Deska - jesion bursztyn, ma szlachetny, przytulny odcień. Taka podłoga zastosowana jest również w jadalni i salonie. Rozwiązanie nie tylko powiększa przestrzeń, ale czyni ją niezwykle harmonijną.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • ubak, 2011-10-12 19:55:59

  Jezeli uzywa sie jezyka francusiego to z powrawa a nie jakas mieszanka francuskiego z angielski.

  chyba chodzilo o Saumon a nie Salmon

  i chyba Vin de table à l’appellation contrôlée?
 • PIXERS, 2011-10-11 12:55:55

  Fajny obraz, oddaje francuski klimat ulicznych włóczęg...

POLECAMY W SERWISACH