Fot. ivena

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. ivena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
07 wrz 2016 10:27

Bateria do kuchni - designerska i funkcjonalna

Zlewozmywak i bateria to te elementy wyposażenia kuchni, z których korzysta się wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Właściwie dopasowane potrafią znacząco ułatwić kuchenne prace.

Aby tak się stało, nie wystarczy jednak jedynie zakup baterii przeznaczonej do kuchni. Również w tej kategorii dostępne są różne modele, które charakteryzują się odmiennymi cechami.

Przy wyborze baterii zlewozmywakowej istotne jest rozważenie kilku zmiennych, które wpływają na późniejszą wygodę użytkowania całej kuchni. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to element mocno eksploatowany, więc powinien być on odpowiedniej jakości. Druga kwestia to dopasowanie kształtu i wysokości wylewki do zlewu oraz jego umiejscowienia. Nie mniej ważny jest również wygląd, zwłaszcza, jeśli kuchnia jest otwarta i graniczy bezpośrednio z salonem - tłumaczy Monika Wojdak, Product Manager marki Invena.

Rodzaj baterii

Na rynku dostępne są różne modele baterii – stojące i ścienne, jedno- i dwuuchwytowe. W przypadku kuchni wybór powinien być podyktowany w głównej mierze względami użytkowymi
i umiejscowieniem zlewozmywaka.

W nowoczesnych domach dominują głównie baterie sztorcowe, które montowane są na brzegu zlewozmywaka lub w blacie kuchennym. Łączy się je za pomocą metalowych, giętkich wężyków przyłączeniowych, dlatego ich montaż jest nieco łatwiejszy i umożliwia niewielką korektę położenia baterii względem instalacji wodnej lub też w przypadku zmiany aranżacji wnętrza – wyjaśnia ekspert firmy Invena.

Ze względów praktycznych większym zainteresowaniem cieszą się również baterie jednouchwytowe. Na ich korzyść przemawia łatwość regulowania strumienia oraz prosty sposób ustawiania odpowiedniej temperatury nawet jedną ręką. Jest to ważne ze względu na oszczędność wody oraz momenty, kiedy mamy brudne lub zajęte czymś ręce, a takich w kuchni nie brakuje. Dobrym przykładem będzie bateria Kastos marki Invena z dwustopniowym mieszaczem ceramicznym, umożliwiającym płynne dopasowanie intensywności i temperatury strumienia.

Kształt wylewki

Kolejną kwestią, która mocno determinuje wygodę korzystania z baterii kuchennej, jest wielkość oraz kształt wylewki. Zbyt niska utrudnia napełnianie naczyń i korzystanie z dużych elementów, zbyt wysoka powoduje rozchlapywanie się wody wokół. Warto rozważyć wybór kształtu i zasięgu wylewki, pamiętając, by uwzględnić przy tym formę zlewozmywaka i głębokość komór, a także ulokowanie baterii względem okna. Ważne jest, by wylewka niezależnie od kształtu i rozmiaru, była obrotowa. Gwarantuje to znaczną swobodę pracy, a w połączeniu z wysokim korpusem umożliwia wygodne napełnianie nawet dużych naczyń. Dobrze sprawdzają się też baterie z wylewką zagiętą w kształcie litery U – wyjaśnia Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH