Nowoczesna armatura kuchenna Twista. Fot. Oras

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nowoczesna armatura kuchenna Twista. Fot. Oras
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
18 kwi 2018 15:08

Baterie kuchenne - nowoczesne i funkcjonalne

Przy wyborze baterii należy zwrócić uwagę na jej kształt, wielkość oraz długość wylewki. Niezwykle istotne są również dodatkowe funkcje, które wpływają na komfort użytkowania oraz oszczędność wody i energii.

Armatura jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, a strefa zmywania stanowi jej swoiste centrum. Ważne jest zatem, aby zapewniała wygodę użytkowania i przyciągała spojrzenia swoim wyjątkowym designem.

Styl kuchni nie bez znaczenia

Bateria kuchenna, choć zwykle niewielka w porównaniu do innych domowych urządzeń, jest elementem mającym ogromne znaczenie podczas aranżowania przestrzeni nazywanej sercem domu. Stanowi bowiem centrum rodzinnych wydarzeń, w związku z tym powinna zostać bardzo starannie dopasowana do stylu całego wnętrza. W nowoczesnej i minimalistycznej kuchni to właśnie bateria będzie jednym z nielicznych, jeżeli nie jedynym, elementem „wyrastającym” z przyściennego lub wyspowego blatu. Czyni to z niej nie tylko element użytkowy, ale także dekoracyjny. Warto postawić zatem na proste, geometryczne i nieskomplikowane formy. We wnętrzach bardziej tradycyjnych, lepiej sprawdzą się baterie o delikatnej linii i zaokrąglonych kształtach. Nie bez znaczenie pozostają także same gabaryty armatury. W małych pomieszczeniach należy postawić na model o niewielkich rozmiarach. Natomiast w kuchni o dużym metrażu idealnie sprawdzi się okazała bateria z wysoką, funkcjonalną wylewką.

Model wylewki

Armatura kuchenna powinna stwarzać możliwość swobodnego i wygodnego użytkowania. Strumień wody musi mieć większy zasięg, niż w modelach przeznaczonych do łazienki. Na rynku dostępne są baterie z wylewką nieruchomą, obrotową, wyciąganą i elastyczną. Przy zlewozmywaku dwukomorowym warto postawić na baterię z wylewką długą i obrotową, w której strumień wody sięgał będzie możliwie najbliżej środka zlewu. Taka konstrukcja urządzenia daje możliwość optymalnego wykorzystania powierzchni zmywania. Szczególną uwagę warto zwrócić także na funkcjonalność baterii z wyjmowaną i elastyczną wylewką. Dzięki niej możliwe jest wygodne umycie dużych naczyń lub napełnienie wodą nawet wysokich pojemników, takich jak wazony.

Funkcjonalność dla wygody

Bateria musi być wygodna w użytkowaniu, ale na co jeszcze zwrócić uwagę? - Wybór baterii kuchennej powinien być uzależniony od tego, w jaki sposób będzie ona przez nas użytkowana. Osoby pasjonujące się gotowaniem z pewnością docenią modele uruchamiane bezdotykowo. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet przy ubrudzonych dłoniach bateria pozostaje nieskazitelnie czysta. Natomiast modele uruchamiane manualnie zdecydowanie lepiej sprawdzą się u osób, które często korzystają z wody o zróżnicowanej temperaturze i napełniają duże naczynia takie jak np. garnki. Ostatnimi czasy niezwykle popularna stała się także bateria hybrydowa, która łączy w sobie funkcjonalności przypisywane zarówno modelom bezdotykowym, jak i uchwytowym. W najnowszych tego typu urządzeniach, możemy ustawić czas zamknięcia przepływu wody lub odczytać jej temperaturę na znajdującym się poniżej wylewki wyświetlaczu – radzi Joanna Gręda, ekspert marki Oras – producenta armatury sanitarnej. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH