Zobacz galerię [25 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 paź 2013 11:56

Bez kapania i chlapania

Strefa zmywania to najbardziej eksploatowane miejsce w kuchni. Królująca w jej centrum bateria zlewozmywakowa bywa więc naprawdę zajęta. W ciągu jednego dnia potrafimy ją odkręcić nawet kilkadziesiąt razy!

Baterie stojąca

IC 915 - bateria stojąca, jednouchwytowa, z geometryczną ruchomą wylewką, głowica ceramiczna. Kolor: chrom. Cena: ok. 699zł, Teka.

Decydując się na wybór baterii zlewozmywakowej do kuchni trzeba zacząć od przemyślenia, jaki tryb życia prowadzimy, a co za tym idzie, jak często będziemy z naszej strefy zmywania korzystać. W przypadku, gdy kuchnia należy do singla lub pary zajętych osób, które dużo czasu spędzają poza domem i gotują sporadycznie, można śmiało wziąć pod uwagę ładny wygląd baterii, mniej uwagi poświęcając jej funkcjonalności i zdecydować się np. na nowoczesny, designerski model. Jeśli jednak kuchnia należy do rodziny i często się w niej gotuje, a także często zmywa, warto wybrać model baterii, kierując się jego funkcjonalnością (a także oszczędnością wody), a nie designem.

Kupujemy baterię kuchenną
' title=
Bateria należy do najbardziej eksploatowanych urządzeń kuchennych. Wybierając ją, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na design i funkcjonalność, ale również na jakość materiałów i wykończenia, które zagwarantują długi czas użytkowania. Urządzenie to podczas codziennego przygotowywania posiłków potrafi być używane nawet kilkadziesiąt razy, dodatkowo narażone jest na twardą wodę oraz zmiany ciśnienia. Nie jest tajemnicą, że sercem baterii jest głowica, od niej zależy, jak długo produkt będzie bezawaryjnie służył, dlatego też w urządzeniach najwyższej jakości montowane są głowice ceramiczne.
W kuchniach połączonych z salonem bateria może być prawdziwą perłą, jej forma i materiał może stanowić ozdobę kuchni. Obecnie na rynku popularność zdobywają baterie z wyciąganą wylewką. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wśród modeli dostępnych na rynku znajdują się zarówno klasyczne, jak też nowoczesne, geometryczne kształty.
Coraz większą popularnością cieszą się baterie z ruchomą wylewką, stylizowane na rozwiązania profesjonalne wykorzystywane w gastronomii. Za pomocą ruchomej wylewki można kierować strumień wody w miejsce mniej dostępne, a także płukać duże naczynia i blachy. Baterie ze stałą wylewką to często designerskie modele, dla osób, które mnie aktywnie korzystają z kuchni, natomiast cenią sobie ciekawe wzornictwo. Do zlewozmywaków umieszczonych pod oknem polecam specjalne modele podokienne, które w razie potrzeby można wyjąć lub obniżyć do poziomu blatu.
Monika Konaszewska, marketing communication manager Franke Polska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH