• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 lis 2011 11:39

Eleganckie zlewozmywaki

Atrakcyjne wizualnie odpływ i wnętrze komory zlewozmywaka – to nowy trend adresowany do kuchni reprezentacyjnych. Zamiast zwykłego sitka, producenci proponują maskujące nakładki i eleganckie kształty.

Umywalki, brodziki i wanny są wyposażane w przelewy o biżuteryjnym charakterze albo z maskownicami. Teraz ten trend przenika do kuchni. Odpływy zlewozmywaków również zaczynają być traktowane jak dekoracja kuchni. To detal, który we wnętrzach reprezentacyjnych, gdzie często przyjmuje się gości i wspólnie z nimi gotuje, współtworzy dopracowaną aranżację. Producenci idą w dwóch kierunkach: proponują maskownice albo ciekawie zaprojektowane sitka.

Odpływy z maskownicami w ogóle nie przypominają tradycyjnych otworów.

Zwykle ich kształty nawiązują do kwadratu i prostokąta, ale są już na rynku zlewozmywaki z korkami owalnymi czy w kształcie rombu. Woda przepływa w nich przez szczeliny na obrzeżach, podobnie jak w przypadku liniowych odpływów brodzików.

Maskownicę łatwo zdjąć, np. podczas czyszczenia. Nowością są maskownice, które można dokupić do zlewozmywaka. To rodzaj dekoracyjnych nakładek, przeznaczonych do nakładania na odpływy. Nadają się do mycia w zmywarce, co gwarantuje, że odpływ zlewozmywaka zawsze będzie nieskazitelnie czysty. Zamiast standardowego, okrągłego odpływu zlewozmywak może mieć także oryginalnie zaprojektowane sitko, np. na planie kwadratu czy prostokąta. Tradycyjne otwory zastępowane są w nich eleganckimi szczelinami.

Dzięki takim rozwiązaniom, wnętrze zlewozmywaka staje się bardziej atrakcyjnie wizualnie. Jednak to nie koniec niespodzianek w nowych katalogach producentów. Są już modele, które mają tak wyszukane kształty, że ich komory wręcz trzeba eksponować także z zewnętrznej strony. Szafka zlewozmywakowa staje się niepotrzebna.

W kształcie diamentu! Komorę zlewozmywaka „Polyedro” Franke warto eksponować nawet od zewnątrz. Dostępna jest też wersja z oświetleniem LED, które podkreśla unikalny design jej wnętrza. (ceny: ok. 2.721 i 3.699 zł/bez i z oświetleniem).

' title=
fot. Franke

Centinox – dyskretnie zamaskowany, kwadratowy odpływ; w komplecie są mobilny ociekacz, deska do krojenia (stal/czarna), wkładka ociekowa; cena: ok. 3.699 zł (55,5x46,5 cm; stal), Franke.

' title=
fot. Franke

Menuet – kwadrat wpisany w koło (korek jest automatyczny); sprzedawany z koszykiem oraz deską z hartowanego szkła; cena: ok. 1.399 zł (100x50 cm; stal), Deante.

' title=
fot. Deante

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH