• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
16 lut 2016 14:42

Jak poprawić jakość wody? Poradnik

Jeżeli posiadamy twardą lub zanieczyszczoną wodę, konsekwencjami tego stanu rzeczy będzie krótsza żywotność sprzętu AGD, a nawet nieprzyjemny smak oraz zapach przygotowywanych potraw. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie korpusów narurowych – które są prostym rozwiązaniem na problem wody w kranie.

Jednym z prostych rozwiązań na poprawę jakości wody są korpusy narurowe. To proste w instalacji urządzenie, które montuje się bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu. W przypadku wystąpienia w wodzie zanieczyszczeń stosuje się korpusy, w których umieszcza się odpowiedni wkład filtrujący.

Zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 1 mikrometra skutecznie usunie wkład sznurkowy lub piankowy. W domu wolnostojącym, w zależności od potrzeb możemy też zainstalować większą liczbę korpusów. W celu usunięcia chloru, jego pochodnych i substancji organicznych stosuje się wkłady z węglem aktywnym, który znacząco wpływa na poprawę jakości wody oraz jej smak i zapach.

Jak wybrać korpus?

Kupując korpus narurowy powinniśmy wybrać najbardziej wytrzymały, który posłuży nam przez lata. Unikniemy w ten sposób awarii instalacji wodnej. Na rynku korpusów zasługującą na uwagę jest grupa produktów „WFW” rodzimego producenta, firmy UST-M. Są to popularne, zaawansowane technologicznie korpusy wybierane najczęściej na potrzeby gospodarstw domowych. Mogą stanowić obudowę filtra narurowego, a także wchodzić w skład systemów podzlewozmywakowych, np. odwróconej osmozy. 

Jeżeli oczekujemy bardzo wysokiej wydajności instalacji – powinniśmy wybrać urządzenie dostosowane do naszych potrzeb. Rozwiązaniem mogą być tutaj korpusy o zwiększonych gabarytach oraz przyłączach pozwalających uzdatnić większą ilość wody w porównaniu do standardowych korpusów narurowych. 

Kiedy z kolei nie mamy miejsca na instalację dużego urządzenia, a zużycie wody jest wysokie, należy zainstalować korpus typu „Slim”. Smukła obudowa umożliwia montaż w ograniczonej przestrzeni, natomiast wydajność instalacji pozostaje na najwyższym poziomie.

Chcąc poprawić jakość gorącej wody nie możemy użyć tradycyjnego korpusu narurowego. Należy sięgnąć po urządzenie odporne i radzące sobie w wysokiej temperaturze. Jeśli wybierzemy takie, które są stosowane głównie do filtracji wody do centralnego ogrzewania, możemy liczyć na odporność na temperaturę aż do 95° C.

Zanieczyszczona woda pociąga za sobą skutki dla gospodarstwa domowego. Zdecydowanie skraca się żywotność sprzętu AGD i może mieć nieprzyjemny smak oraz zapach. Montując korpus narurowy, z odpowiednim wkładem w naszym domu, przyczyniamy się nie tylko do polepszenia jakości naszej wody, ale także do poprawienia komfortu naszego życia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH