Fot. Deante.
Fot. Deante.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
24 lut 2016 10:23

Jaki zlewozmywak do kuchni?

Nawet najbardziej nowoczesna zmywarka nie umyje wszystkich rodzajów naczyń i akcesoriów. Właśnie dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego zlewozmywaka, w którym można opłukać zarówno kruchą porcelanę, jak i wyszorować żeliwny szybkowar.

Wkładanie wszystkich naczyń do zmywarki może się źle skończyć - w najlepszym wypadku zniszczymy ulubione kryształowe kieliszki, a w najgorszym spowodujemy awarię kosztownego sprzętu. Właśnie dlatego planując wyposażenie kuchni warto się zaopatrzyć w wygodny i pojemny zlewozmywak, którego komory mają pojemność 25 litrów. To dzięki niemu wyczyścimy duże blachy do pieczenia ciasta, czy zachowamy urodę srebrnej zastawy rodzinnej.

Co należy myć w zlewozmywaku?

Przygotowując cykl mycia naczyń pragniemy wykorzystać każdy zakamarek zmywarki. Właśnie dlatego nie warto wkładać do niej dużych garnków, brytfanek, blach do pieczenia ciast, a także bardzo zabrudzonych czy zatłuszczonych naczyń. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest namoczenie i wyczyszczenie ich w komorze zlewozmywaka. W zmywarce nie warto myć także noży - mogą się szybko stępić, a także plastikowych pojemników do przechowywania żywności - naczynia pozbawione specjalnego symbolu ulegną deformacji pod wpływem wysokiej temperatury. Dodatkowo, należy pamiętać, że zmywarka może uszkodzić przedmioty kruche, ręcznie zdobione, a także naczynia wykonane z mosiądzu, żeliwa, aluminium, czy srebra.

Czym się kierować wybierając zlewozmywak?

Wybierając zlewozmywak warto zdecydować się na model z głęboką komorą. Zmieszczą się w niej duże naczynia, które należy odmoczyć, bądź napełnić wodą. Osoby, które często gotują powinny zwrócić uwagę na zlewozmywaki 1,5-komorowe. Mniejsza komora posłuży do rozmrażania mięsa, a także wygodnego opłukiwania warzyw i owoców przed gotowaniem, smażeniem, czy duszeniem. Z kolei zlewozmywaki dwukomorowe to propozycja dla rodzin, które często przebywają w kuchni wspólnie przygotowując posiłki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH