• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 marz 2010 12:32

Jasne że kompozyt!

Trwałość, atrakcyjne barwy, aksamitna gładkość - zlewy kompozytowe

Nieskazitelny wizerunek białych mebli wypada uzupełnić dobranym pod kolor zlewozmywakiem. W tej roli doskonale sprawdzają się modele z kompozytów (solid surface). Trwałością dorównują naturalnym kamieniom, które są ich głównym składnikiem. Akryl zaś i uszlachetniające dodatki nadają im aksamitną gładkość, atrakcyjne barwy, a nawet ułatwiają czyszczenie. ' title= Ogromną zaletą zlewozmywaków z kompozytów jest możliwość perfekcyjnego dopasowania ich do kolorystyki mebli i blatów. W białych kuchniach jest to szczególnie istotne, gdyż ten element wyposażenia powinien być na dalszym planie, wtopiony w jasne tło. Oprócz bieli do wyboru jest mnóstwo innych barw – od piaskowych po szarości i czerń. Bardzo jasna kolorystyka nie ma wpływu na trwałość zlewozmywaków. Bez obaw, że powstaną plamy, można do nich wylewać np. resztki czerwonego wina, herbaty czy kawy.

Kompozyt to materiał odporny na zabrudzenia, a także łatwy do czyszczenia, higieniczny i neutralny w kontakcie z żywnością. Wiele modeli ma dodatkowo uszlachetniające powłoki, które niszczą bakterie i grzyby, a także redukują powstawanie osadu wapiennego. Dzięki temu czyszczenie i pielęgnacja stają się o wiele prostsze – zużywa się mniej detergentów i wody (zwykle wystarcza wilgotna gąbka). A zlewozmywak jest wciąż biały! Kompozyt to nazwa ogólna.

Każdy z producentów nazywa go inaczej, np. Silgranit® PuraDur II (Blanco), Fragranit (Franke), Magranit (Marmorin), Corian® (DuPont). Zarówno nazwy, jak i receptury są chronione patentami. Najczęściej podstawowym składnikiem jest zmielony, naturalny granit. W zależności od charakteru aranżacji kuchni wybieramy modele wpuszczane lub do podwieszenia pod blatami.

Możliwe jest też zamówienie zlewozmywaka i blatu wykonanych według indywidualnego projektu. Gdy w kuchni jest zmywarka, wystarczy model 1-komorowy, z ociekaczem lub bez niego.

Zlewozmywaki z kompozytów są odporne na:
  • plamy;
  • kwasy, np. sok z cytryny i ocet;
  • zarysowania i pęknięcia;
  • światło (promieniowanie UV);
  • wysoką temperaturę.

TETA – wpuszczany w blat (62x47 cm); granitowy; biały, safari, szary, piaskowy, grafitowy. Cena: ok. 749 zł, Deante.

Deante zlew kompozytowy
fot. Deante

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH