Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem Calypso 611. Wykonany jest z materiału Fragranit +, zabezpieczonego powłoką antybakteryjną. Gwarantuje higienę i efektowny wygląd. Dostępny w czterech kolorach. Wymiary: 86x50 cm. 999 zł, Franke.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem Calypso 611. Wykonany jest z materiału Fragranit +, zabezpieczonego powłoką antybakteryjną. Gwarantuje higienę i efektowny wygląd. Dostępny w czterech kolorach. Wymiary: 86x50 cm. 999 zł, Franke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
26 sie 2014 10:03

Mała kuchnia: wybieramy zlewozmywak

Zlewozmywak jednokomorowy to doskonałe rozwiązanie do małej kuchni, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Sprawdzi się także w kuchni, gdzie jest zmywarka. Zobaczcie modele dostępne w ofercie polskich sklepów z aktualnymi cena.

Zlewozmywak to niezbędny element każdej kuchni. Jeśli mamy zmywarkę, która chętnie wyręcza nas w codziennym zmywaniu, możemy sobie pozwolić na nieco mniejszy model – z jedną komorą. To także świetne rozwiązanie w małej kuchni. Wybierając niewielki zlewozmywak jednokomorowy oszczędzamy miejsce, które możemy przeznaczyć na większy i wygodniejszy blat.

Oferta przygotowana przez producentów w tym segmencie rynku jest bardzo szeroka. Znajdziecie modele z ociekaczem lub bez, wykonane ze stali lub kompozytu, o różnej kolorystyce i przeznaczone do różnego rodzaju montażu.

Rodzaje zlewozmywaków

Stal, kompozyt (czyli mieszanka żywic i kruszywa mineralnego) oraz ceramika to podstawowe materiały, z których produkowane są zlewozmywaki. Stalowe zwykle są tańsze, duży jest również wybór kształtów i wymiarów oraz dodatkowych akcesoriów.

Zlewozmywaki kompozytowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, dostępne są też w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej. Dodatkową zaletą zlewozmywaków kompozytowych jest higieniczna powierzchnia, którą zapewnia dodatek do materiału jonów srebra lub specjalna powłoka ograniczająca powstawanie osadów i ułatwiająca utrzymanie czystości.

Zlewozmywaki ceramiczne z kolei to w znakomitej większości modele białe, chociaż znajdziemy również odcienie beżów i brązów, szarości. Dodatkową zaletą są specjalne powłoki, dzięki którym powierzchnia jest pozbawiona porów, a więc higieniczna.

Sposób montażu

Najpopularniejsze są zlewozmywaki wpuszczane w blat. Nadają się do montażu w blatach z drewna, kamienia, kompozytu i drewnopochodnych. W efekcie wąski rant zamontowanego zlewozmywaka opiera się na blacie i skutecznie maskuje wycięcie.

Inny często wybierany sposób montażu to montaż podwieszany. Podwieszone komory wyglądają efektownie, łatwiej też zachować czystość wokół zlewozmywaka, ale są też pewne ograniczenia. Komory podwieszane można zamontować jedynie pod blatem z kamienia, kompozytu lub drewna, ponieważ tylko w tych materiałach można wykonać precyzyjne, estetyczne wycięcie, które będzie przecież widoczne.

Tekst: Anna Usakiewicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH