Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W strefie zmywania panuje czerń. Czarna jest ściana nad blatem, sam blat, a także podwieszany jednokomorowy zlewozmywak. Projekt: Katarzyna Kiełek. Fot. Bartosz Jarosz.

W strefie zmywania panuje czerń. Czarna jest ściana nad blatem, sam blat, a także podwieszany jednokomorowy zlewozmywak. Projekt: Katarzyna Kiełek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 21 marz 2016 14:26 (aktualizacja: 23 marz 2016 08:04)

Modna strefa zmywania: zlew w kolorze blatu

W nowoczesnych kuchniach modnie jest estetycznie schować zlewozmywak. Jednym ze sposobów jest wykonanie go w kolorze kuchennego blatu.

Nowoczesny styl w aranżacji wnętrz kładzie szczególny nacisk na minimalizm. Modne są proste linie i czyste formy, co ma wpływ również na to, jak urządzamy naszą strefę zmywania. 

Zlewozmywaki nakładane na blat są obecne dziś niemal wyłącznie w kuchniach klasycznych, o angielskiej manierze. W nowoczesnych wnętrzach Polacy chętnie sięgają po zlewy wpuszczane w blat lub pod nim podwieszane, a także drążone w blacie, na co pozwalają niektóre rodzaje materiałów stosowanych na blatach. 

Popularną tendencją aranżacyjną są ostatnimi czasy zlewozmywaki wykonane w kolorze harmonizującym z barwą, w jakiej wykonano blat kuchenny. Tak wykonane zlewy chowają się blacie, stając się niekiedy zupełnie niewidocznymi, co wpisuje się idealnie w modną obecnie stylistykę. 

W naszej galerii prezentujemy 10 zdjęć kuchni z polskich domów, których właściciele zdecydowali się na zlewozmywak w kolorze blatu. Zobaczcie, jak wyglądają!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA