• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
07 cze 2011 12:41

Nowoczesne baterie kuchenne

Gdy chcesz napełnić garnek czy zlewozmywak to wygodne. Jednak podczas płukania naczyń i produktów albo mycia rąk marnujesz wodę. Jak być EKO? Umożliwiają to nowoczesne baterie kuchenne.

 

Dornbracht
fot. Dornbracht

Obfity strumień umożliwia szybkie napełnianie naczyń i zlewozmywaka. Jednak podczas płukania to marnowanie wody – nawet gdy przykręcimy kurek i tak płynie jej za dużo w stosunku do potrzeb. Oszczędzanie wody w kuchni nie jest proste: z jednej strony bowiem zależy nam na wygodzie, z drugiej – przyjemnie byłoby płacić niższe rachunki.

Dlatego tak ważne są rozwiązania, które mają baterie zlewozmywakowe. Najprostsze to różnego rodzaju perlatory. Dzięki nim strumień jest napowietrzany, przez co wydaje się większy. Z tego powodu podczas płukania naczyń czy produktów użytkownik (także dziecko) zawsze oszczędniej odkręca kurek. Bardziej rozproszony strumień oraz wyciągane natryski sprawiają, że płukanie przebiega szybciej i dokładniej, co docenia się zwłaszcza podczas mycia drobnych owoców. Jednocześnie takie baterie pozwalają na napełnienie garnków w krótkim czasie.

Inna ciekawa opcja to modele sygnalizujące klikaniem zwiększony lub zmniejszony przepływ. To w bardzo prosty sposób mobilizuje wszystkich domowników do dbania o środowisko naturalne i domowy budżet.

Gdy w kuchni jest zmywarka, warto zainwestować w ograniczniki przepływu (można je dokupić oddzielnie do niektórych modeli albo kupić zestaw, czyli baterię i pasujący do niej ogranicznik). Z baterii z ogranicznikiem wypływa o połowę mniej wody niż ze standardowego modelu (norma to minimum 12 l na minutę). Perlatory dbają jednocześnie, by jej strumień był ­napowietrzony, co sprawia, że płukanie nadal jest komfortowe. Dłużej jednak trzeba czekać, by napełnić np. duży garnek.

Najnowsze rozwiązania to sterowanie elektroniczne. W takich modelach o komfort i oszczędzanie wody – zimnej oraz ciepłej – dbają sensory. Baterie potrafią same się włączyć i wyłączyć, a temperatura wody nigdy nie będzie wyższa niż zaprogramowana.

Oszczędności do 50%
Możesz wybrać baterię z perlatorem, który napowietrzy strumień, albo sygnalizującą klikaniem zwiększony lub zmniejszony wypływ wody. Bardzo skuteczne są również ograniczniki przepływu, przystosowane do montażu bezpośrednio w bateriach. Każde rozwiązanie jest dobre, aby być EKO!

ANGELO – z napowietrzającym regulatorem strumienia; to rozwiązanie sprzyja oszczędnościom szczególnie podczas płukania naczyń oraz warzyw i owoców; cena: ok. 307 zł, Valvex.

Valvex
fot. Valvex

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH