Chromowana bateria kuchenna Franke Manhattan z ruchomą wylewką Franke to połączenie efektywności i funkcjonalności. Posiada głowicę ceramiczną o średnicy 28 mm, klasę głośności 1 oraz wylewkę, która obraca się o 360°. 899 zł, Franke.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Chromowana bateria kuchenna Franke Manhattan z ruchomą wylewką Franke to połączenie efektywności i funkcjonalności. Posiada głowicę ceramiczną o średnicy 28 mm, klasę głośności 1 oraz wylewkę, która obraca się o 360°. 899 zł, Franke.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
01 kwi 2014 10:40

Nowoczesne baterie kuchenne. Najciekawsze propozycje producentów

Nowoczesne baterie do kuchni łączą ładny, estetyczny wygląd z funkcjonalnością. Dobry design idzie w parze także w oszczędzaniem. Zobaczcie przegląd baterii kuchennych na każdą kieszeń.

Decydując się na wybór baterii zlewozmywakowej do kuchni na początek warto zastanowić się, jaki tryb życia prowadzimy, a co za tym idzie, jak często będziemy ze strefy zmywania korzystać. W przypadku, gdy kuchnia należy do singla lub pary zajętych osób, które dużo czasu spędzają poza domem i gotują sporadycznie, można śmiało wziąć pod uwagę przede wszystkim ładny wygląd baterii, a mniej uwagi poświęcając jej funkcjonalności i zdecydować się np. na nowoczesny, designerski model. Jeśli jednak kuchnia należy do rodziny i często się w niej gotuje, a także często zmywa, warto wybrać baterię, kierując się jego funkcjonalnością (a także oszczędnością wody), a nie samym designem.

Modele ścienne i stojące

W sklepach znajdziemy ogromny wybór baterii praktycznie na każdą kieszeń. Są wśród nich modele ścienne, które królowały dawniej w prawie wszystkich kuchniach, a dziś są zdecydowanie w odwrocie. W przeważającej większości mamy jednak modele stojące (sztorcowe) – montowane w otworze zlewozmywaka albo w blacie.

Wśród baterii stojących znajdziemy zarówno baterie jednouchwytowe (jeden mechanizm do sterowania przepływem ciepłej i zimnej wody), jak i – rzadziej – dwuuchwytowe. Przewagą tych pierwszych jest z pewnością łatwość obsługi i utrzymania w czystości, dlatego też na rynku tych modeli mamy najwięcej.

Wybór wylewki

Kolejną istotną kwestią jest wybór wylewki – ruchomej lub nieruchomej, niskiej lub wysokiej, w kształcie litery „U”, „L” czy „C”, wreszcie wyciąganej (z funkcją prysznica), sprężynowej czy np. składanej, idealnej do zlewozmywaka pod oknem. Ruchoma wylewka jest niezbędna zwłaszcza w duecie z dwukomorowym zlewozmywakiem.

Z kolei decydując się na wysokość wylewki, trzeba koniecznie dopasować ją do naszego zlewozmywaka – przy źle dobranym modelu będziemy mieć kłopoty z myciem dużych garnków i blach (często myjemy je ręcznie nawet jeśli mamy zmywarkę) oraz z rozpryskiwaniem wody na wszystkie strony (im wyższa wylewka, tym ryzyko chlapania większe). Dobrym pomysłem jest wyciągana wylewka z funkcją prysznica – pomaga w myciu samej komory, łatwiej też dzięki niej umyć duże naczynia.

Kupując baterię na pewno warto też wziąć pod uwagę jej jakość – wybierając bardzo tanią baterię, oszczędzimy tylko pozornie, ponieważ przy tak intensywnej eksploatacji wkrótce będziemy musieli udać się do sklepu po nowy model.

  •  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH