• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 paź 2009 14:12

Pod kolor zlewozmywaka

Gdy bateria zlewozmywakowa ma być jak najmniej widoczna w kuchni, trzeba wybierać spośród modeli stylizowanych na kompozytowe.

Ich kolorystyka ściśle współgra ze zlewozmywakami z kompozytów. Z jasnych barw najmodniejsze są odcienie szampana, jaśminu, beżu, zaś ciemnych – grafitu oraz – ostatnio, na fali mody na wenge – kawy.

O bateriach
Stylistyczne zgranie baterii ze zlewozmywakiem to sztuka nie lada. Jeszcze trudniej dopasować jej kolorystykę do mebli w kuchni. Taką możliwość dają baterie stylizowane na kompozyt. Są dostępne w wielu modnych odcieniach, co sprawia, że wtapiają się w tło zlewozmywaków i blatów, stając się praktycznie niewidoczne. Pod względem możliwości nie różnią się od baterii chromowanych. Zresztą wiele modeli stylizowanych na kompozyt jest też dostępnych w tradycyjnym, metalicznym wykończeniu. Ich kolorowe wykończenie to powłoki wykonywane w odcieniach zlewozmywaków z kompozytów (każdy producent ma inną paletę barw). Dlatego zawsze najlepiej kupować komplet tej samej firmy.
 
Do wyboru są baterie z wyciąganymi natryskami i bez nich. Te pierwsze są idealne np. do płukania warzyw i owoców czy czyszczenia zlewozmywaka. Dzięki temu, czynności te wykonuje się znacznie szybciej, zużywając mniej wody. Choć drobny, to krok w stronę EKO, a przy okazji wygoda i niższe rachunki dla nas. Baterie stylizowane na kompozyt należy czyścić tak samo jak chromowane – najlepiej szmatką zwilżoną np. płynem do mycia naczyń. Nie wolno używać odkamieniaczy i preparatów ściernych, gdyż mogą uszkodzić dekoracyjną powłokę.

Blancopylos-S – dwukolorowa (chrom/10 kolorów Silgranitu); duży zasięg pracy dzięki wyciąganej wylewce, regulator strumienia redukujący osadzanie się kamienia. Cena: ok. 1.429 zł, Blanco.

Blanco bateria
fot. Blanco

Landy – orzechowa lub grafitowa, beżowa, cynamonowa, platynowa; wyciągany natrysk, obrót wylewki do 125°. Cena: ok. 1.599 zł, Franke.

Franke
fot. Franke
Franke
fot. Franke

Acquario – beżowa lub grafitowa; wyciągany natrysk, obracana wylewka do 120°. Cena: ok. 949 zł, Franke.

Franke
fot. Franke

Blancofilo-S – 10 kolorów Silgranitu; wysoka, smukła wylewka (łatwe napełnianie dużych naczyń) z wyciąganą końcówką; regulator strumienia redukujący osadzanie się kamienia. Cena: ok. 1.209 zł, Blanco.

Blanco
fot. Blanco

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH