Zlewozmywak stalowy z linii Frames by Franke poprawia komfort pracy w kuchni. Pierwszorzędne wzornictwo, dbałość o detale oraz wysokiej jakości materiały to najważniejsze cechy modelu FSX 251 TPL. Cena: 3.499 zł. Fot. Franke

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Zlewozmywak stalowy z linii Frames by Franke poprawia komfort pracy w kuchni. Pierwszorzędne wzornictwo, dbałość o detale oraz wysokiej jakości materiały to najważniejsze cechy modelu FSX 251 TPL. Cena: 3.499 zł. Fot. Franke
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 kwi 2018 10:33

Strefa zmywania w kuchni - przegląd baterii i zlewozmywaków

Nowoczesne baterie i zlewozmywaki stają w centrum współczesnej kuchni. Nie tylko pomagają w codziennych pracach, ale też dbają o dobry wizerunek przestrzeni roboczej.

Strefa zmywania w kuchni nie jest już miejscem, które musimy ukrywać przed wzrokiem gości czy domowników. Dzięki obecnym w większości domów zmywarkom odwieczny problem sterty brudnych, nieumytych naczyń odszedł do lamusa. Sam zestaw zlewozmywak i bateria zyskał zaś nowe funkcje. Będąc w centrum otwartej przestrzeni kuchennej stał się jej ozdobą. Stąd nowoczesne zlewozmywaki nie tylko wykonywane są z różnorodnych materiałów: stali, konglomeratu, ceramiki czy szkła, ale też dostępne w bogatej palecie kolorów, a nawet barwnych wzorów śmiało podążając za wnętrzarskimi trendami. Do wyboru mamy też wiele zróżnicowanych pod względem formy oraz sposobu montażu modeli z jedną komorą, dwiema lub półtora komorowe, z ociekaczem lub bez, oraz innymi praktycznymi akcesoriami.

Kropką nad i w aranżacji strefy zmywania jest jednak wybór baterii zlewozmywakowej. Odpowiedni dobrany model stanowi biżuteryjny akcent w całej kuchni. Producenci armatury zadbali więc byśmy mieli z czego wybierać. Na rynku odnajdziemy baterie zarówno o klasycznym, jak i nowoczesnym, minimalistycznym designie. Dostępne zarówno w modnym chromie, jak i różnych wersjach kolorystycznych. Ubrane w atrakcyjne formy zapewniać mają dobry przepływ wody i zapobiegać jej chlapaniu w trakcie użytkowania. Baterie kuchenne mają bowiem także ułatwiać codzienne prace i utrzymanie higieny. Stąd modele z wyciąganą wylewką, prysznicem czy bezdotykowe, których uruchomienie nie wymaga odkręcania kurków czy dźwigni.

Na rynku pojawiają się także modele składane, dedykowane pod okno, czy całkowicie obracane stworzone z myślą o kuchennych wyspach. Swoistym novum są specjalne systemy kuchenne zapewniające wrzątek lub schłodzoną wodę gazowaną prosto z kranu.

Tekst: Urszula Tatur

Zobacz także Kuchnia otwarta na salon - pomysły na urządzenie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH