• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
18 lip 2012 10:04

Ton w ton

Jeśli wybierzesz do kuchni zlewozmywak kompozytowy albo ceramiczny, możesz do niego dokupić baterię w tym samym kolorze. Takie zestawienie pozwala zamaskować strefę zmywania albo – wręcz przeciwnie – wyeksponować.

Bateria i zlewozmywak w identycznym odcieniu dopasowanym do kolorystyki blatu to komplet do eleganckiej kuchni. (na zdjęciu: bateria „Blancoalta-S” z oferty Blanco; do wyboru 9 kolorów, m.in. tartufo, jaśmin, szampan, piasek, koniak, kawowy; cena: ok. ok. 2.219 zł, Blanco.

' title=
fot. Blanco

Baterie z kolorowym wykończeniem nazywane są popularnie granitowymi ze względu na kolorystykę, która często przypomina naturalny granit. W rzeczywistości są one metalowe, tak jak chromowane baterie, a kolorowe wykończenie to rodzaj dekoracyjnej powłoki. Ich kolory producenci dopasowują do zlewozmywaków kompozytowych i ceramicznych. Dlatego najlepiej kupować je razem. Wybierając odcień baterii i zlewozmywaka trzeba zawsze wziąć pod uwagę także kolorystykę blatów w kuchni. Istotny jest też efekt, jaki ma być osiągnięty Jeżeli zależy nam na zamaskowaniu strefy zmywania, należy wybrać odcień taki sam lub zbliżony do blatu.

W przypadku blatów drewnianych, stylizowanych na drewno czy wielobarwnych, kolor można dopasować do jednego z odcieni słojów czy dominującego. Barwy kontrastujące z kolorystyką blatu wyeksponują zlewozmywak – szczególnie modne zestawienie to biel i czerń. Możliwe jest również inne rozwiązanie: kolorowy zlewozmywak i chromowana bateria albo stalowy zlewozmywak i kolorowa bateria. Biżuteryjny charakter mają baterie łączące różne wykończenia: kolor oraz chrom. Pod względem funkcjonalności baterie kolorowe nie różnią się od chromowanych. Mogą mieć obracane wylewki (ułatwiają nakierowanie strumienia do obu komór) oraz wyciągane prysznice. Dostępne są modele wysokie i niskie.

Dobra rada
Baterie z kolorowym wykończeniem czyści się tak samo, jak chromowane. Należy używać delikatnych szmatek i detergentów, np. płynów do mycia naczyń.

Joruri – z wyciąganą wylewką; biały polar oraz orzechowy, beżowy, grafitowy, ciemny brąz; cena: ok. 1.410 zł (wys. 28,1 cm), Franke.

' title=
fot. Franke

Marita 40 – stylowe krzyżowe kurki; beżowo-piaskowa; cena: ok. 248 zł (wys. 34 cm), Logé.

' title=
fot. Logé

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH