Elegancki stalowy zlewozmywak Centinox wyposażony jest w praktyczne akcesoria, ułatwiające obróbkę żywności. Mamy w nim ociekacz, wkładkę ociekową oraz deskę do krojenia, pokrytą powłoką antybakteryjną. Fot. Franke

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Elegancki stalowy zlewozmywak Centinox wyposażony jest w praktyczne akcesoria, ułatwiające obróbkę żywności. Mamy w nim ociekacz, wkładkę ociekową oraz deskę do krojenia, pokrytą powłoką antybakteryjną. Fot. Franke
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 paź 2014 13:15

Wyposażenie nowoczesnej kuchni: modele zlewozmywaków

We współczesnych kuchniach zlewozmywak jest centrum dowodzenia całej kuchni. Pełni również istotną funkcję dekoracyjną. Zobacz jaki model wybrać do nowoczesnej kuchni.

Zlewozmywak w ostatnich latach przestał pełnić jedynie funkcję powierzchni roboczej, w której zmywamy naczynia, ale stał się równoprawnym elementem dekoracyjnym kuchni. Znacznie ważniejsza stała się zatem jego prezencja. Nie wystarczy, że będzie utrzymany w czystości. Powinien być estetyczny i pasować do aranżacji pomieszczenia.

W nowoczesnych kuchniach, gdzie dominuje minimalizm, gładkie powierzchnie i proste kształty, zlewozmywak również powinien podążać wyznaczonym kierunkiem stylistycznym. Idealne będą zatem zlewozmywaki o krawędziach zrównanych z blatem kuchennym lub chowające się w jego powierzchni. Taki efekt uzyskamy poprzez wpuszczenie zlewozmywaka na równi z blatem lub montaż zlewozmywaka podwieszanego.

Do modernistycznej stylistyki idealnie pasować będą zlewozmywaki stalowe. Ciekawym rozwiązaniem okażą się także zlewozmywaki czarne lub w grafitowym kolorze, zwłaszcza wówczas gdy zamontowane zostały na kontrastującym jasnym blacie.

Nowoczesne kuchnie często są otwarte na salon lub jadalnię. W takich aranżacjach zlewozmywak często instaluje się w wyspie kuchennej lub półwyspie, tak aby w trakcie przyrządzania potraw możliwa była interakcja z innymi domownikami. Oznacza to również, że będzie on widoczny z innego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wówczas zlewozmywak ze specjalną maskownicą, która zakryje spiętrzone w zlewie naczynia przed ich pozmywaniem.

Warto pamiętać o wyposażeniu zlewozmywaka w praktyczne akcesoria. W kuchniach wyposażonych w zmywarkę, zlewozmywak często przejmuje funkcję strefy obróbki żywności. Warto zatem wyposażyć go w dodatkową deskę. Taki multifunkcyjny zlewozmywak będzie poza tym idealnym wyborem do małej kuchni, w której nie ma miejsca na lokalizację wszystkich akcesoriów na blacie kuchennym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH