Bateria kuchenne K7 Grohe z wylewką, któtrą tworzy wygięta w łuk spirala i wyciągany wąż, zakończony perlatorem z szerokim natryskiem. Technologia Speed-Clean zapobiega osadzaniu się kamienia, zaś Grohe SilkMove® pozwala precyzyjnie kontrolować, za pomocą uchwytu, przepływ i temperaturę wod. Wysokość: 67,4 cm. Ok. 615 euro, Grohe.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Bateria kuchenne K7 Grohe z wylewką, któtrą tworzy wygięta w łuk spirala i wyciągany wąż, zakończony perlatorem z szerokim natryskiem. Technologia Speed-Clean zapobiega osadzaniu się kamienia, zaś Grohe SilkMove® pozwala precyzyjnie kontrolować, za pomocą uchwytu, przepływ i temperaturę wod. Wysokość: 67,4 cm. Ok. 615 euro, Grohe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
11 cze 2014 15:43

Wysokie baterie. Idealne na wyspę i nie tylko - najciekawsze modele

Z ich pomocą zmywanie będzie łatwiejsze, sprawniejsze i przyjemniejsze. Ale mają też ciekawą, oryginalną formę. Zobaczcie najciekawsze wysokie baterie kuchenne.

Wysokie baterie polecane są przede wszystkim (ale nie tylko) do zlewozmywaków umieszczonych na wyspach i półwyspach. Obszerny blat dobrze eksponuje ich wyjątkową formę oraz nieprzeciętną wysokość, ale także umożliwia wykorzystanie w pełni możliwości, jakie daje elastyczna (o długości nawet 120 cm) oraz obrotowa (w zakresie 360º) wylewka o dużym zasięgu. Korzystając z takiej baterii można np. napełnić wodą garnek ustawiony na płycie grzejnej obok, bez konieczności przenoszenia ciężkiego naczynia.

Tego typu produkty nazywane są często półprofesjonalnymi – nie bez powodu. Ich pierwowzory to baterie gastronomiczne. Drobne prace kuchenne, takie jak mycie i płukanie warzyw oraz owoców, zmywanie dużych naczyń, czy utrzymywanie w czystości zlewozmywaka można przy ich pomocy wykonać nie tylko łatwo i sprawnie, ale także dokładnie, bez dużego wysiłku i mniejszą ilością wody. Umożliwia to prysznic na zakończeniu elastycznej wylewki, którym można swobodnie operować (jedną ręką), a silny, napowietrzony strumień doskonale umyje kiść winogron albo karczocha. Aby opłukać ciężki, żeliwny garnek albo brytfannę pod strumieniem z tradycyjnej baterii trzeba użyć nieco siły.

Z pomocą elastycznej wylewki z końcówką prysznicową zrobimy to bez wysiłku, kierując strumień wody na powierzchnię naczynia, a nie odwrotnie. W taki sam sposób można ułatwić sobie czyszczenie i płukanie komory zlewozmywaka.

Baterie wysokie: komfotowe w użyciu

Ze względu na komfortową obsługę oraz dużą swobodę korzystania z wody, modele wysokie z elastycznymi wylewkami docenią zwłaszcza aktywni użytkownicy kuchni. Poza swobodnym operowaniem wylewką o znacznym zasięgu, armatura daje możliwość wyboru kształtu oraz natężenia strumienia wody.

Większość modeli wyposażona jest w specjalny przełącznik (jeden lub dwa przyciski na końcówce prysznicowej), który umożliwia zmianę kształtu strumienia: strugę wody zmienia w prysznic. Pod napowietrzonym, silnym strumieniem szybko i dokładnie umyjemy np. warzywa, zużywając przy tym znacznie mniej wody. Tradycyjny, obfity strumień zaś pozwoli szybko napełnić garnek. 

Podobne możliwości dają baterie z dwiema oddzielnymi wylewkami (elastyczną i sztywną). Poza tym, że są niezwykle efektowne, łączą w sobie cechy dwóch różnych modeli. Wybór kształtu strumienia nie wymaga używania przełącznika: każdą wylewkę obsługuje oddzielna dźwignia, albo dźwignia i specjalny, ergonomiczny uchwyt na końcówce prysznicowej. W niektórych modelach jego funkcja nie ogranicza się jedynie do uruchomienia prysznica, ale także umożliwia zmianę jego natężenia (2 rodzaje strumienia).

Wiele modeli wysokich, z wylewkami w postaci elastycznego węża, wyposażonych jest w tzw. bokadę wylewki. Umieszczona jest prostopadle do korpusu i zakończona wygodnym uchwytem, w którym można łatwo umieścić wylewkę po zamknięciu kranu. W niektórych modelach elastyczny wąż, pełniący funkcję wylewki, powraca do pierwotnego kształtu (odwróconej litery U) po zakończeniu kuchennych prac. 

Tekst: Anna Usakiewicz

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH