Zlewozmywak wykonany został, podobnie jak blat z konglomeratu. Dzięki temu cała powierzchnia tworzy ładną, estetyczną aranżację. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Zlewozmywak wykonany został, podobnie jak blat z konglomeratu. Dzięki temu cała powierzchnia tworzy ładną, estetyczną aranżację. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
23 marz 2014 20:30

Zlewozmywaki kuchenne w wersji podblatowej: jaki wybrać?

Mają różne wymiary i konfiguracje komór. Zapewniają ładny wygląd i komfort kuchennych prac. Zobaczcie jak pięknie prezentują się zlewozmywaki podblatowe.

Na instalację zlewozmywaka podblatowego najlepiej zadecydować się na etapie projektowania zabudowy kuchennej. Jego forma będzie miała znaczenie dla stylu kuchni, a sposób montażu zdeterminuje wybór materiałów. Szczególnie dotyczy to materiałów na blaty robocze.

Do blatów z kamienia, kompozytu, drewna

Zlewozmywaki podblatowe, które określa się też terminem podwieszane, mogą być mocowane do blatów z kamienia, kompozytu lub litego drewna. Istotą montażu podblatowego jest bowiem pozostawienie widocznych wewnętrznych krawędzi wycięcia w blacie – musi być ono precyzyjne i estetyczne, a zatem wykonane w materiale podatnym na obróbkę oraz wodoodpornym.

Idealne będą różnego rodzaju kompozyty i kamienie. Producent blatu wykona także odpowiednie wycięcie – jego miejsce oraz kształt i wymiary, należy określić już w momencie zamawiania blatu. Dużym ułatwieniem i gwarantem właściwego wykonania wycięcia są szablony, dołączane przez producentów, które znajdziemy w opakowaniu każdego modelu. Zawierają one również wskazówki dotyczące montażu, takie jak minimalna grubość blatu czy głębokość otworu na kołek rozporowy.

Szeroka ofert

Do wyboru mamy zlewozmywaki jedno-, półtora- i dwukomorowe. Jeśli jednak wielkość komór oferowanych przez producentów nie spełnia naszych oczekiwań, możemy stworzyć swój własny, indywidualny projekt. W zależności od potrzeb np. łączy się komorę główną (większą) i dodatkową (mniejszą) lub dwie jednakowej wielkości. W takim wypadku wykonuje się dwa wycięcia w blacie oddalone od siebie o ok. 5 cm (szczegóły w kartach produktów), a specjalny łącznik umożliwia podłączenie syfonu.

Same zalety

Montaż podblatowy to rozwiązanie, które ma sporo zalet. Krawędzie nie wystają ponad blat i nie zmniejszają jego powierzchni użytkowej, łatwiej też utrzymać czystość wokół zlewozmywaka. Zlewozmywak dobrany pod kolor blatu wizualnie zniknie w jego płaszczyźnie, z kolei model w kontrastowym kolorze wyeksponuje urodę i grubość blatu.

Komfort kuchennych prac

Różne wymiary, głębokości oraz możliwe konfiguracje komór, a także szeroki wybór akcesoriów gwarantują komfort kuchennych prac. Dodatkowa mała lub płytka komora będzie idealnym miejscem do płukania owoców i warzyw. Wkładka ociekowa albo deska do krojenia, stworzą dodatkowe miejsce pracy. Do montażu zlewozmywaka podblatowego producenci oferują także wyjątkowo płaskie ociekacze, które możemy zamontować nawet bezpośrednio pod zmywarkę.

Tekst: Anna Usakiewicz.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-24 08:41:14

    kolorowo odważnie, ale nie chwyciło za serce ;)

POLECAMY W SERWISACH