Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesna kuchnia, w której całość strefy roboczej przeniesiono na wyspę. Znalazł się tutaj całkiem spory blat do przygotowywania potraw, płyta grzejna oraz zlewozmywak. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz

Nowoczesna kuchnia, w której całość strefy roboczej przeniesiono na wyspę. Znalazł się tutaj całkiem spory blat do przygotowywania potraw, płyta grzejna oraz zlewozmywak. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 27 maj 2016 14:29 (aktualizacja: 27 maj 2016 22:21)

Zmywanie na wyspie i półwyspie: pomysły projektantów

W nowoczesnej kuchni strefa zmywania nie musi być schowana pod ścianą. Możemy śmiało zaplanować ją na wyspie lub półwyspie kuchennym i cieszyć się związaną z tym wygodą.

Modna strefa zmywania w nowoczesnych kuchniach często usytuowana jest właśnie w obrębie wyspy lub półwyspu kuchennego. Choć jesteśmy przyzwyczajeni do zmywania przy ścianie, takie rozwiązanie ma swoje zalety.

Przede wszystkim należy pamiętać, że strefa zmywania jest jedną z najbardziej eksploatowanych stref roboczych w kuchni. Tutaj przygotowujemy produkty spożywcze przed ich dalszą obróbką, zmywamy czy myjemy warzywa bądź owoce. W związku z tym sporo czasu spędzamy właśnie nad zlewem. Urządzając go na wyspie lub półwyspie umożliwiamy osobom pracującym w kuchni swobodną interakcję z domownikami. 

Urządzenie strefy zmywania w centrum kuchni jest również idealnym rozwiązaniem wówczas, gdy chcemy zrezygnować z dolnej zabudowy i np. połączyć wyspę z wysoką zabudową pod sam sufit. Wreszcie, zlewozmywak na wyspie bądź półwyspie może być zlewem dodatkowym. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie spotykane w nowoczesnych kuchniach. Wówczas zlew "główny" instaluje się w tradycyjnym miejscu - przy ścianie, a na wyspie montuje się niewielki zlewozmywak, w którym można opłukać owoce czy warzywa przed spożyciem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA