Kolekcja mebli PLAY wyróżnia się lekką, modułową konstrukcją: poszczególne elementy można dowolnie zestawiać; kolory: biel, bakłażan, agais. 1.581 zł/szafka z umywalką (szer. 60 cm), 1.229 zł/słupek (szer. 30 cm), 818 zł/lustro z oświetleniem LED. Fot. Elita

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Kolekcja mebli PLAY wyróżnia się lekką, modułową konstrukcją: poszczególne elementy można dowolnie zestawiać; kolory: biel, bakłażan, agais. 1.581 zł/szafka z umywalką (szer. 60 cm), 1.229 zł/słupek (szer. 30 cm), 818 zł/lustro z oświetleniem LED. Fot. Elita
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
18 lis 2016 13:43

7 pomysłów na modną łazienkę

Współczesna łazienka pełni dodatkowe funkcje: jest przestrzenią relaksu, a nawet domowym salonem SPA.

Coraz większa, wygodniejsza, coraz bardziej komfortowa. Liczy się funkcjonalność, ale także estetyka, klimat oraz styl wnętrza, który często musi być dopasowany do stylu sąsiednich pomieszczeń, np. połączonej z sypialnią łazienki tworząc oazę relaksu i odnowy.

Łazienka zmienia się w pokój kąpielowym, który jest równie funkcjonalnie, co modnie umeblowany i wyposażony. Wśród najnowszych propozycji producentów wyposażenia łazienek znajdziemy takie, które idealnie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. To m.in. meble, które poza licznymi udogodnieniami, takimi jak pojemne, dobrze zorganizowane szafki i szuflady, bezuchwytowe otwieranie, czy cichy domyk wyróżniają się wyrafinowanym designem oraz dbałością o detale.

Formy oraz sposoby wykończenia mebli to elementy, które wpływają na klimat wnętrza i panujący w nim nastrój. Na przykład powierzchnie frontów i korpusów, które wiernie odwzorowujące kolor i strukturę drewna wprowadzają do łazienki łagodny, naturalny klimat sprzyjający odprężeniu. Z kolei jeden z najgorętszych trendów, czyli powierzchnie 3D pojawia się na frontach mebli w formie wyjątkowego efektu pikowania. Takie powierzchnie odbijają światło w różnych kierunkach dodając wnętrzom blasku, wizualnej przestrzeni i lekkości.

Niebagatelną rolę w urządzaniu modnych łazienek odgrywa światło i to nie tylko światło w postaci tradycyjnych źródeł: plafonów kinkietów czy wiszących lamp, ale światło LED umieszczane nawet w korpusach czy pod blatami szafek. Światło włącza się w momencie otwarcia szafki i dyskretnie oświetla jej wnętrze. Możemy zrezygnować z silnego światła górnego i i korzystać tylko z dodatkowego oświetlenia – wokół lustra, pod blatem umywalkowym czy umieszczonego w obudowie (wanny, stelaża podtynkowego) tworząc nastrojowe sceny świetlne w zależności od pory dnia, co także wpływa znacząco na nasze samopoczucie i nastrój.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH