Utrzymana w minimalistycznych szarościach łazienka została urządzona w męskim, zdecydowanym stylu. Projekt Magdalena Kwiatkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Utrzymana w minimalistycznych szarościach łazienka została urządzona w męskim, zdecydowanym stylu. Projekt Magdalena Kwiatkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
26 sie 2014 10:00

Inspiracje do małych łazienek. Jak stworzyć ładne i praktyczne wnętrze

Mała łazienka to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Zwłaszcza, gdy chcemy by była estetyczna i funkcjonalna zarazem. Zobaczcie, jak zrobili to nasi rodzimi projektanci wnętrz.

Niewielka łazienka to zmora większości Polaków. Trudno tu zmieścić wszystkie podstawowe funkcje, a co dopiero zadbać, by świetnie się prezentowała. To przestrzeń niełatwa aranżacyjnie, wymagająca nie tylko dobrego smaku, ale też dobrze przemyślanej koncepcji. Jak bowiem w tak małym pomieszczeniu urządzić strefę kąpielową, zmieścić toaletę z umywalką oraz wygospodarować miejsce na przechowywanie.

Najprościej jest zrezygnować z wanny. W małej łazience o wiele lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Nie tylko zajmuje ona mniej miejsca, ale też lepiej wtapia się w otoczenie. Zwłaszcza, gdy wybierzemy nowoczesny model bez brodzika. Poza tym warto zdecydować się na powieszany model umywalki bądź szafki pod nią. Lekkie formy ceramiki, mebli czy sanitariatów na pewno pozwolą zachować czystość aranżowanej przestrzeni. Najlepiej jednak poprosić o pomoc projektanta bądź architekta wnętrz. Profesjonalna pomoc pozwoli osiągnąć naprawdę imponujący efekt. Zobaczcie sami.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH