• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 lut 2012 13:14

Nieprzeciętnie wysokie

Jej wysokość bateria króluje na wyspie kuchennej. Z imponującej wysokości - ponad 40 cm - z góry spogląda na zlewozmywak, a użytkowników kuchni uczy oszczędności.

Wylewkę baterii K7 Grohe tworzy wygięta w łuk spirala i wyciągany wąż, zakończony perlatorem z szerokim natryskiem. Technologia SpeedClean zapobiega osadzaniu się kamienia, zaś Grohe SilkMove® pozwala precyzyjnie kontrolować, za pomocą uchwytu, przepływ i temperaturę wody; wys. 67,4 cm. (cena: ok. 615 euro, www.grohe.pl).

' title=
fot. Grohe

PROFESJONALNA POMOC

Baterie o wysokości powyżej 40 cm ma już w swojej ofercie większość producentów, a więc jest w czym wybierać. Co takiego decyduje o ich popularności? Z pewnością oryginalny, śmiały design, który doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych kuchni. Jednak to nie wszystko, takie modele - za sprawą swojej budowy oraz funkcji - usprawniają kuchenne prace.

Wysokie baterie polecane są przede wszystkim (ale nie tylko) do zlewozmywaków umieszczonych na wyspach i półwyspach. Obszerny blat dobrze eksponuje ich wyjątkową formę oraz nieprzeciętną wysokość, ale także umożliwia wykorzystanie w pełni możliwości, jakie daje elastyczna (o długości nawet 120 cm) oraz obrotowa (w zakresie 360º) wylewka o dużym zasięgu. Korzystając z takiej baterii można np. napełnić wodą garnek ustawiony na płycie grzejnej obok, bez konieczności przenoszenia ciężkiego naczynia.

Prezentowane modele nazywane są często półprofesjonalnymi – nie bez powodu. Ich pierwowzory to baterie gastronomiczne. Drobne prace kuchenne, takie jak mycie i płukanie warzyw oraz owoców, zmywanie dużych naczyń, czy utrzymywanie w czystości zlewozmywaka można przy ich pomocy wykonać nie tylko łatwo i sprawnie, ale także dokładnie, bez dużego wysiłku i mniejszą ilością wody.

Umożliwia to prysznic na zakończeniu elastycznej wylewki, którym można swobodnie operować (jedną ręką), a silny, napowietrzony strumień doskonale umyje kiść winogron albo karczocha. Aby opłukać ciężki, żeliwny garnek albo brytfannę pod strumieniem z tradycyjnej baterii trzeba użyć nieco siły. Z pomocą elastycznej wylewki z końcówką prysznicową zrobimy to bez wysiłku, kierując strumień wody na powierzchnię naczynia, a nie odwrotnie. W taki sam sposób można ułatwić sobie czyszczenie i płukanie komory zlewozmywaka.

STEROWANIE WODĄ

Ze względu na komfortową obsługę oraz dużą swobodę korzystania z wody, modele wysokie z elastycznymi wylewkami docenią zwłaszcza aktywni użytkownicy kuchni. Poza swobodnym operowaniem wylewką o znacznym zasięgu, armatura daje możliwość wyboru kształtu oraz natężenia strumienia wody. Większość modeli wyposażona jest w specjalny przełącznik (jeden lub dwa przyciski na końcówce prysznicowej), który umożliwia zmianę kształtu strumienia: strugę wody zmienia w prysznic.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH