Na targach w Bolonii płytki ceramiczne są prawdziwymi gwiazdami. Fot. Anna Raducha-Romanowicz.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Na targach w Bolonii płytki ceramiczne są prawdziwymi gwiazdami. Fot. Anna Raducha-Romanowicz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 wrz 2014 15:09

Włoskie święto płytek: zobacz fotorelację z targów Cersaie 2014

Odbywające się co roku w Bolonii (Włochy) targi Cersaie to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży wyposażenia łazienek.

Wśród wystawców, którzy w tym roku reprezentowali 38 krajów dominują producenci płytek ceramicznych, ale swoją ofertę prezentują tutaj także producenci innych wyrobów z ceramiki w tym ceramiki sanitarnej. Drugą co do wielkości grupę wystawców stanowią producenci mebli łazienkowych.

Tegoroczna, międzynarodowa wystawa płytek Cersaie 2014 odbywała się w dniach 22-26 i była to już 32. edycja imprezy.

W targach wzięło udział 942 wystawców z 38 krajów. To 41 firm i 3 kraje więcej, niż w roku ubiegłym. Najsilniejszą reprezentację stanowili oczywiście wystawcy włoscy, ale 339 z tej grupy to firmy spoza Półwyspu Apenińskiego. Najwięcej, bo aż 508 firm to producenci płytek ceramicznych (236 to firmy spoza Italii). Z sektora mebli łazienkowych swoją ofertę zaprezentowało 275 firm. Pojawiły się też firmy reprezentujące branże instalacyjną, surowych materiałów oraz producenci narzędzi dla sektora ceramicznego. W stosunku do ubiegłego roku liczna wystawców zwiększyła się o ok. 40 firm.

Na targach w Bolonii nie zabrakło również polskich akcentów. Swoją ofertę zaprezentowały m.in. Ceramika Paradyż, Ceramika Końskie, Defra, Glasspoint-Krzemień, MCJ, Elita oraz Polcolorit.

Zapraszamy do obejrzenia gorącej fotorelacji z targów w Bolonii. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH