W serii ceramiki łazienkowej Vigour White umywalki, miski WC, bidety i pisuar reprezentujące tę samą linie stylistyczną, także miski wc w wersji bezkołnierzowej ułatwiające utrzymanie w czystości. Ok. 1.760 zł (miska bezkołnierzowa). Fot. Vigour / Elements

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W serii ceramiki łazienkowej Vigour White umywalki, miski WC, bidety i pisuar reprezentujące tę samą linie stylistyczną, także miski wc w wersji bezkołnierzowej ułatwiające utrzymanie w czystości. Ok. 1.760 zł (miska bezkołnierzowa). Fot. Vigour / Elements
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 lis 2016 13:52

10 pomysłów do nowoczesnej łazienki

Ekrany dotykowe, aplikacje na urządzenia mobilne – te dobrze już nam znane z życia codziennego nowinki techniczne znajdują także zastosowanie w... łazience.

A wszystko po to, aby codzienne czynności związane z higieną, ale także relaksem były jeszcze bardziej komfortowe. Aby korzystanie z łazienki było bezpieczne, przyjemne, a nawet zabawne.

Nowoczesne technologie, dla których zastosowanie znajdują producenci wyposażenia łazienek sprawiają, że obsługa m.in. armatury jest łatwiejsza i bardziej precyzyjna. Taki komfort zapewnia nam armatura elektroniczna, czy baterie hybrydowe, które stanowią konkurencję dla tradycyjnych modeli. Najbardziej zaawansowane zestawy armatury elektronicznej wyposażone są w dotykowe panele z wyświetlaczem. Proste i czytelne oznaczania gwarantują łatwą, bo intuicyjną obsługę.

Elektroniczna armatura wyręcza nas również w codziennych czynnościach, np. napełnianiu wanny. To duży komfort, jeżeli nie musimy czuwać nad kranem w obawie, że woda się przeleje. Specjalnie zaprogramowane urządzenie napełni wannę do wskazanego przez nas poziomu. To my decydujemy także o temperaturze kąpieli.

W nowoczesnej łazience poza elektroniczną armaturą, coraz częściej wyposażenie stanowią toalety bądź deski myjące. Nieodłącznym elementem takich urządzeń jest pilot zdalnego sterowania, a w niektórych modelach – boczny panelu sterowania. Poza uruchomieniem podstawowych funkcji toalet, czyli mycia i suszenia, z rozbudowanego menu można wybrać mycie tylne lub damskie, mycie dzieci, a nawet masaż i suszenie.

Nowoczesne technologie pomagają nam także zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Wśród tego typu rozwiązań warto wymienić powierzchnie prysznicowe o właściwościach antypoślizgowych, czy wanny oraz brodziki wykonane z materiałów kompozytowych z dodatkiem jonów srebra, o działaniu antybakteryjnym.

Wiele nowinek dotyczy także sfery wellness. Od trymerów i golarek (których można używać także pod prysznicem!), poprzez urządzenia do fotodepilacji czy domowych zabiegów mikrodermabrazji, aż po systemy do rewitalizujących kąpieli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH