Biała łazienka. Projekt: Przemek Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Biała łazienka. Projekt: Przemek Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
25 wrz 2017 05:47

Aranżujemy łazienkę: 3 najnowsze trendy

Przez ostatnie lata łazienka wyewoluowała od na wskroś utylitarnego pomieszczenia do reprezentacyjnej przestrzeni, będącej wizytówką gospodarzy w tym samym stopniu, co salon czy kuchnia.

Różnorodność dostępnego wyposażenia wzrosła tak bardzo, że realne są dziś najśmielsze, kosmiczne wręcz aranżacje. Przedstawiamy kilka futurystycznych inspiracji.

Zalane światłem, śnieżnobiałe przestrzenie, wyposażone w funkcjonalne obiekty o zaokrąglonych krawędziach – tak mniej więcej wyglądają wnętrza statków, którymi kosmos przemierzają bohaterowie filmów takich jak Star Trek czy Gwiezdne Wojny. Dzięki zmianie sposobu, w jaki traktujemy dziś łazienkę, również ona coraz częściej odpowiada powyższemu opisowi. Oto kilka ultranowoczesnych trendów, w nawiązaniu do których możemy urządzić to pomieszczenie.

Odyseja kosmiczna

Opowiadający o podróży na Jowisza film Stanleya Kubricka powstał w 1968 i opowiadał o roku 2001. Jednak dopiero niedawno upowszechniły się technologie i pojawiły się mody dzięki którym stylistykę wnętrz statku Discovery One czy Stacji Kosmicznej 5 możemy odtworzyć sięgając po ogólnodostępne rozwiązania. Możemy dziś przebierać w ofertach pozwalających na zastosowanie diodowych paneli i luster ze zintegrowanym oświetleniem, filigranowych, chromowanych regulatorów, wylewek i dozowników oraz łączenie matowej i lśniącej bieli.

Czytaj również: Łazienka na poddaszu: pomysły z polskich domów

Biel od dawna jest jednym z najpopularniejszych kolorów mebli łazienkowych. Coraz popularniejsze staje się tworzenie całościowego wystroju jednolitego pod względem barwy stałych elementów – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. Uzupełnieniem biało-białej łazienki, w której poszczególne części różnią się raczej fakturą niż kolorem, są błyszczące chromem akcesoria - jak armatura i dozowniki – oraz proste, przeszklone formy, jak na przykład w przypadku prysznicowych kabin typu walk-in – dodaje Choniawko.

By jeszcze bardziej upodobnić łazienkę do kosmicznych wnętrz, można sięgnąć po elementy asymetryczne (jak trapezokształtne lustra z centryfugi Discovery One) i wyposażenie o zaokrąglonych lub ściętych kantach (konieczne, by nie uderzyć w narożnik w stanie nieważkości). Chłód bieli i chromu można przełamać akcesoriami jaskrawymi jak wiśniowe fotele hotelu Hilton na Stacji Kosmicznej 5 czy pomidorowy skafander Davida Bowmana.

Futuro Retro

Bardzo ciekawym trendem jest także powracanie w obszernych łazienkach do dawnych, odświeżonych dzięki nowoczesnym materiałom form, przefiltrowanych przez wrażliwość współczesnych projektantów. Przykładem są brodziki i wolnostojące wanny wykonane z akrylu.

Trwały i ekonomiczny surowiec gwarantuje wysoki poziom higieny, łatwość pielęgnacji oraz estetyczny wygląd przez wiele lat. Wyrazem tej samej mody jest renesans umywalek nablatowych. - Wraz z rosnącą popularnością salonów kąpielowych, w których oszczędność każdego centymetra nie jest kluczowa, do łask wracają okazałe, efektowne umywalki nablatowe w kształcie mis – mówi Katarzyna Choniawko. Nie tylko stanowią one mocny akcent stylistyczny, ale ze względu na pokaźne rozmiary minimalizują rozchlapywanie wody i gwarantują wygodę czynności higienicznych – dodaje ekspert Armatury Kraków.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH