Z wyciąganą rączką bidetta - bateria umywalkowa Signatur firmy Hansa. Fot. Hansa.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Z wyciąganą rączką bidetta - bateria umywalkowa Signatur firmy Hansa. Fot. Hansa.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
05 lis 2015 11:05

Baterie umywalkowe. 12 nowoczesnych modeli idealnych do każdej łazienki

Mycie rąk czy napełnianie wodą wiader do sprzątania – to codzienne czynności, do których używamy baterii umywalkowej. Jeśli zainstalujemy model z dodatkowymi funkcjami, ułatwimy sobie ich wykonywanie.

Baterie sztorcowe, czyli montowane albo na umywalce, albo na blacie tuż obok niej, to najczęściej wybierane modele do łazienek. Wygodnie myje się pod nimi ręce, ale napełnienie wodą wiadra czy konewki staje się nie lada sztuką – takie baterie są bowiem z reguły zbyt niskie.

Gdy także w kuchni zainstalujemy niską baterię, wodę do miski trzeba będzie nalewać w wannie lub w kabinie prysznicowej, co bywa karkołomnym wyczynem. W wielu domach umywalki używa się także do mycia włosów, małych dzieci (między zmianami pieluszek) oraz prania ręcznego.

Problem rozwiązują baterie z dodatkowymi funkcjami. Do prana ręcznego polecane są baterie z korkami automatycznymi i tradycyjnymi na łańcuszkach. Do innych czynności – z podwyższanymi (na czas np. mycia włosów) korpusami oraz wyciąganymi wylewkami. Baterie z przekręcanymi wylewkami działają podobnie jak wodopójki. To sposób na łazienkę bez... kubków do zębów.

Kilku producentów oferuje baterie umywalkowe z rączkami natrysku typu bidetta. Można ich używać w umywalce, m.in. do zraszania kwiatów doniczkowych czy napełniania konewki. Wąż bidetty jest na tyle długi (ok. 100 cm), że nadaje się do napełniania wiadra stojącego na posadzce. Gdy obok umywalki zainstalujemy sedes, tak aby był w zasięgu bidetty, będzie można go używać jak bidetu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH