• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 lip 2012 09:29

Baterie zatrzymane w czasie

Kto ulegnie urokowi klasycznych baterii w stylu retro nie musi rezygnować z wygody. Pod tradycyjnym wykończeniem kryją się nowoczesne funkcje.

Przeznaczona do montażu podłogowego bateria wannowa Retro Classic ma dwa kurki z oznaczeniem temperatury wody oraz porcelanowy uchwyt zmiany strumienia (wanna/natrysk). Stylowa słuchawka prysznicowa podkreśla klasyczny charakter armatury. (cena: 2.490 zł, Grupa Armatura, www.lazienka.com.pl)

' title=
fot. Grupa Armatura

Kurki i uchwyty

Serie baterii w stylu retro kuszą klasycznym designem. Urocze krzyżowe kurki z oznaczeniami „hot” oraz „cold” to detale idealnie uzupełniające np. aranżację saloniku kąpielowego w angielskim stylu czy toalety gościnnej w eleganckim, hotelowym klimacie. Styl retro to także duży wybór modeli: do dyspozycji mamy baterie 1-otworowe do montażu na rancie umywalki bądź zlewozmywaka.

Baterie umywalkowe tego typu zwykle wyposażone są w oddzielne kurki do ciepłej i zimnej wody, ale do wyboru jest także armaturę jednouchwytową (np. z dźwignią w stylu dawnej pompy wodnej). Podobnie rzecz się ma w przypadku baterii kuchennych – tradycjonalistom przypadną go gustu modele dwuuchwytowe, ceniący funkcjonalność i wygodę mogą wybrać te z jednym uchwytem, oferującym łatwe i precyzyjne sterowanie temperaturą i natężeniem strumienia wody.

Porcelanowe wykończenie uchwytu oraz fantazyjnie wygięta, wysoka wylewka z ozdobnymi detalami doskonale podkreślą styl kuchni rustykalnej. Funkcjonalność modeli kuchennych gwarantuje ruchoma wylewka, a niektórych - także obracana, co umożliwia montaż pod oknem (wylewkę można dowolnie odchylić podczas otwierania).

Modele 3-otworowe (znajdziemy je zarówno w katalogach armatury łazienkowej, jak i kuchennej) oferują po dwa uchwyty lub kurki; w zależności od stylu wnętrza możemy zdecydować się na modele do montażu ściennego lub podtynkowego.

Mosiądz i stare złoto

A także chrom, brąz albo miedź... - wyjątkowa, bogata paleta wykończenia to znak rozpoznawczy armatury w stylu retro. Kolory nawiązujące do tradycyjnych materiałów oraz postarzane powierzchnie nadają kuchennym wnętrzom rustykalny charakter. Tego rodzaju armaturę najlepiej kompletować z granitowymi zlewozmywakami (z kamienia naturalnego albo kompozytu), albo ceramicznymi modelami z eksponowanym frontem.

Armaturę łazienkową można dobierać np. do detali wyposażenia. Baterie w kolorze nóżek wolno stojącej wanny, do tego dopasowane kolorystycznie uchwyty mebli łazienkowych dadzą wyjątkowy efekt. Baterie inspirowane stylem retro w wykończeniu chrom mają nieco bardziej nowoczesny sznyt. Doskonale sprawdzą się także we wnętrzach w stylu loftowym czy łazienkach w klimacie wellness.

Stylizowana forma, wyróżniająca się łagodną linią, wygiętą wylewką i fantazyjnie wyprofilowanymi uchwytami, idzie w parze z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi: baterie w stylu retro wyposażone są w nowoczesne głowice ceramiczne, gwarantujące niezawodną eksploatację; znajdziemy także modele prysznicowe wyposażone w termostat. Kludi

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Agata, 2012-08-02 12:41:55

    Podobają mi się te retro-baterie!!;) Ale nie chcę dwóch oddzielnych pokręteł do zimnej i ciepłej wody, to nie wygodne...

POLECAMY W SERWISACH