Umywalki o pięknych, zaokrąglonych kształtach zestawiono z prostokątną formą szafek. Przyjemny kontrast wprowadza do wnętrza zastosowana kolorystyka. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Umywalki o pięknych, zaokrąglonych kształtach zestawiono z prostokątną formą szafek. Przyjemny kontrast wprowadza do wnętrza zastosowana kolorystyka. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
19 lut 2015 13:33

Ceramika łazienkowa - wybierz umywalki nablatowe

Kupując umywalkę coraz częściej wybieramy modele stawiane na blacie. I nic w tym dziwnego. Nie dość, że dostępne są w wielu różnych kształtach to jeszcze pięknie wyglądają.

Umywalki nablatowe cieszą się coraz większą popularnością. Bogata oferta producentów pozwala nam na wybór produktu dopasowanego do konkretnych oczekiwać i potrzeb. Owalne, asymetryczne, kanciaste, każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór kształtów i rozmiarów jest bardzo duży. Pamiętajmy jednak, aby zarówno rozmiar, jak i formę umywalki dopasować do całej wystroju łazienki.

Po pierwsze - wybór blatu

Przy umywalkach nablatowych trzeba zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni wybór blatu. Powinien on być odporny na działanie wilgoci, wody i częste zachlapania. Do wyboru mamy wiele materiałów, kolorów oraz faktur: blaty kamienne, drewniane, betonowe, wykonane z płyty MDF lub tworzyw mineralnych.

Przy montażu umywalki na blacie wykonywanym na wymiar pamiętajmy o dopasowaniu jego wysokości pod konkretną umywalkę. Optymalna, standardowa wysokość górnej krawędzi umywalki wynosi 80-85 cm. W małych łazienkach pod blatem warto umieścić zamykane szafki, które będą stanowić dodatkowe miejsce na przechowywanie.

Wielkość blatu powinna być dostosowana do rozmiaru umywalki. Praktycznym rozwiązaniem jest zostawienie minimum 15 cm wolnego blatu od krawędzi umywalki na odstawianie niezbędnych kosmetyków czy dozowników na mydło.

Po drugie - bateria umywalkowa

Obok wyboru ceramiki jednakowo ważnym punktem jest armatura. Baterię możemy umieścić na blacie lub wybrać model umywalki z gotowym otworem na baterię. Kolejnym rozwiązaniem jest montaż baterii podtynkowej na ścianie. Co ważne - bateria razem z umywalką powinna tworzyć estetyczną, spójną całość.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH