Ceramika z kolekcji Flat Hidra to modele stojące sedesu i bidetu oraz umywalka do montażu ściennego z ozdobnym syfonem - wszystkie wyróżniają się subtelną firmą i ciekawym profilem. Fot. Hidra.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Ceramika z kolekcji Flat Hidra to modele stojące sedesu i bidetu oraz umywalka do montażu ściennego z ozdobnym syfonem - wszystkie wyróżniają się subtelną firmą i ciekawym profilem. Fot. Hidra.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 wrz 2014 11:45

Ceramika sanitarna. Zobacz 12 wyjątkowych zestawów

Wybierając ceramikę sanitarną do łazienki warto zwrócić uwagę nie tylko na styl i  kształt, ale także sposób montażu umywalek, sedesów i bidetów.

Ceramika sanitarna stanowi podstawową część wyposażenie łazienki. Tak zwany biały montaż, czy umywalki sedesy i bidety trzeba zamontować na jednym z początkowych etapów urządzania łazienki i to do nich dopasować armaturę, meble i akcesoria. Dlatego wybór odpowiedniego modelu jest tak ważny

Co jest na rynku?

Do wyboru mamy model podwieszane i stojące - tak najogólniej można podzielić rodzaje dostępnej ceramiki sanitarnej. Sposób montażu zdecyduje także w pewnym stopniu stylu ceramiki. Modele podwieszane są bowiem z reguły bardziej nowoczesne. Z kolei modele stojące - to wersje bardziej tradycyjne, utrzymane w stylu klasycznym czy też angielskim.

Postawić czy powiesić? 

Nie tylko kształtem i stylem ceramiki sanitarnej powinniśmy się kierować wybierając sedes i umywalkę. Warto również dopasować ich formę do kształtu i wielkości naszej łazienki. 

Modele stojące to dobre rozwiązanie do większych łazienek. Z reguły wyróżniają się nieco większym formatem. A sedesy w wersji kompaktów w.c. z racji samej konstrukcji zajmują więcej miejsca. 

Do mniejszych łazienek, toalet gościnnych oraz pomieszczeń utrzymanym w nowoczesnym stylu polecane są modele podwieszane. Zajmują mniej miejsca, a za sprawą montażu na stelażach podtynkowych ceramika jest "oderwana" od ziemi. Zapewnia to wizualną lekkość oraz większą swobodę kształtowania przestrzeni łazienki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • i-budowlany.pl, 2014-09-30 12:30:12

    Trochę zbyt ascetyczna ta łazienka. Proponowalibyśmy czarno-biały dekor na podłodze lub czarno-biała mozaikę na ścianie z wc.

POLECAMY W SERWISACH