• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 kwi 2012 10:59

Dla całej rodziny

To nie lada wyzwanie dopasować wyposażenie łazienki do potrzeb i przyzwyczajeń wszystkich domowników. Wybierając baterie trzeba pamiętać o wygodzie, np. podczas golenia czy mycia włosów.

Aby zaprogramować mechanizm napełniania wanny do odpowiedniego poziomu, wystarczy nacisnąć przycisk EcoLed znajdujący się na baterii wannowo-prysznicowej z termostatem Oras Eterna. Przy kolejnych użyciach strumień zamknie się automatycznie. Obracana o 90° wylewka działa jak przełącznik natrysku, kolorowa sygnalizacja świetlna informuje o poziomie zużycia wody podczas korzystania z prysznica. (cena: ok. 1.650 zł, www.oras.com).

' title=
fot. Oras

CIEPŁA KĄPIEL
Ciepła, ale nie gorąca. Temperatura wody ma szczególne znaczenie, gdy przygotowujemy kąpiel dla dzieci. Napełnienie wanny wodą o odpowiedniej temperaturze przy użyciu tradycyjnej baterii wymaga kontrolowania temperatury oraz uzupełniania objętości zimną lub gorącą (droższą!) wodą. Chwila nieuwagi natomiast może skutkować poparzeniem, gdy dziecko niespodziewanie otworzy kran. Gwarancję bezpieczeństwa oraz możliwość ograniczenie zużycia wody zapewniają baterie termostatyczne. Można ustawić komfortowe 38°C i korzystając ze specjalnego przycisku (blokada bezpieczeństwa) uniemożliwić przypadkową zmianę temperatury.

Dodatkowym atutem baterii termostatycznych jest tzw. funkcja could touch. Nawet gdy korzystamy z gorącej wody, korpus baterii nie nagrzewa się; jego powierzchnia pozostaje chłodna, a dotknięcie nie grozi oparzeniem. Kąpiel to także doskonała okazja do nauki samodzielności. Na rynku dostępna jest specjalna armatura umożliwiająca zaprogramowanie poziomu napełnienia wanny oraz temperatury wody. Z pomocą takiego mechanizmu nawet sześciolatek może sam przygotować kąpiel! Po napełnieniu wanny (do ustalonego przez rodzica poziomu) strumień wody zamknie się automatycznie. Nie ma obawy o zalanie łazienki, ani o zbyt wysoką temperaturę kąpieli.

CODZIENNA TOALETA
Z baterii umywalkowych korzystamy najczęściej. Podczas porannej i wieczornej toalety z baterii wypływa najwięcej wody: mycie zębów, golenie, mycie twarzy i rąk. Często dla wygody pozostawiamy otwarty kran przez klika minut... Tym bardziej warto zdecydować się na model baterii umywalkowej wyposażony w rozwiązania proekologiczne. Z nowoczesną baterią można zmniejszyć zużycie wody nawet do 5 l/min. To ogromna oszczędność w porównaniu z bateriami niewyposażonymi w funkcje EKO (korzystając z nich zużywamy nawet kilkanaście l/min!).

Poza oszczędnością liczy się także wygoda. Warto wybierać więc takie baterie, które zapewniają swobodę ruchów. Dystans pomiędzy podstawą korpusu a wylewką powinien być na tyle duży, aby swobodnie opłukać golarkę, namydlić ręce, a także rączki dziecka, gdy pomagamy w toalecie najmłodszym. Niezależnie od stylu łazienki możemy dobrać wygodne i oszczędne baterie umywalkowe, zarówno stojące do montażu na umywalce, jak też ścienne, do montażu podtynkowego.

Kąpiel i prysznic
Do łazienki rodzinnej warto wybierać baterie, które łączą różne funkcje. Nad wanną najlepiej zainstalować baterię wannowo-prysznicową ze słuchawką prysznicową. Dobrym rozwiązaniem będzie też montaż uchwytu lub drążka prysznicowego z uchwytem przesuwanym. To duże ułatwienie podczas kąpieli dzieci! Dorosłym natomiast umożliwi korzystanie z kąpieli w wannie i prysznica, zwłaszcza gdy w łazience nie ma miejsca kabinę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH