• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
25 lut 2016 11:14

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Bez względu na upodobania co do formy kąpieli, jedno jest pewne: nikt z nas nie lubi nieestetycznych osadów, jakie pojawiają się z powodu twardej wody. Zwolennicy kabiny prysznicowej wiedzą o czym mowa. Przedstawiamy kilka sposobów na uporanie się z problemem.

Sprytne domowe sposoby

Jeżeli nie mamy czasu lub regularne porządki po prostu nie leżą one w naszej naturze, a osad nieszczęśliwie opanował łazienkę, sięgnijmy do kuchennej szafki. Nie musimy inwestować w drogie i agresywne środki czyszczące, gdyż to, czego potrzebujemy znajdziemy w każdym domu. Wystarczy ocet i woda w proporcji 1:1 oraz ręcznik papierowy: nasączamy ręcznik octem i owijamy nim baterię i wszelkie zabrudzone elementy. Zostawiamy na około 15 minut, a po upływie tego czasu wycieramy dokładnie wodą i miękką szmatką. Minus tej metody to uporczywy zapach octu, który dość długo unosi się w pomieszczeniu. Jeżeli jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na tak specyficzną woń, wykorzystajmy do tego celu cytrynę.

Na koniec możemy przetrzeć delikatnie armaturę odrobiną oliwy – zapobiegnie to szybkiemu osadzaniu się nalotu oraz sprawi, że będzie pięknie błyszczeć. Pomocny będzie też spirytus salicylowy. Wystarczy nalać go na czyszczoną powierzchnię i przetrzeć miękką ściereczką. Uwaga! Tej metody nie polecamy do powierzchni z mosiądzu i patyny, gdyż mogą pojawić się przebarwienia.

Wystrzegaj się chemii, sięgnij po akcesoria

Bardzo często jedynym rozwiązaniem, jakie dostrzegamy w kwestii walki z osadem, jest skorzystanie z silnych środków chemicznych. Nic bardziej mylnego – nie dość, że są szkodliwe dla środowiska, to dodatkowo obciążają domowy budżet. Skorzystajmy zatem z tego, co oferuje nam rynek bogaty w akcesoria do sprzątania. A jak się okazuje, mamy szeroki wybór. Jeśli chcemy sprawnie i bez wysiłku wyczyścić kabinę prysznicową, użyjmy specjalnej myjki, która pozwoli nam zapomnieć o smugach, uciążliwym polerowaniu i marnowaniu czasu.

Elektryczna ściągaczka do szyb zaoszczędzi nam wiele cennych minut podczas porządków w łazience. Wystarczy użyć tradycyjnego środka do mycia szklanych powierzchni i zebrać myjką bród, osad i płyn. Takie urządzenie jest na tyle uniwersalne, że możemy umyć nim okna w całym domu, lustra, a także szyby w samochodzie. Czyszczenie armatury również może być bezproblemowe, jeżeli zaopatrzymy się w specjalną ściereczkę przeznaczoną właśnie do tego celu (np. Anti-Kalk). Część gładka zbierze wodę, a część ścieralna, dzięki swojej formule zawierającej dwutlenek tytanu usunie zabrudzenia i osad wapienny. – wyjaśnia Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Jak widać, wystarczy chwila, by móc cieszyć się czystą i błyszczącą armaturą, a to wszystko za sprawą domowych sposobów lub nowatorskich akcesoriów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH