W przestronnej łazience jasne odcienie łączą się z geometryczną formą ceramiki oraz naturalnymi materiałami. Podwieszana szafka razem z prostokątnym lustrem wizualnie wyznacza strefę umywalkową. Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

W przestronnej łazience jasne odcienie łączą się z geometryczną formą ceramiki oraz naturalnymi materiałami. Podwieszana szafka razem z prostokątnym lustrem wizualnie wyznacza strefę umywalkową. Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
09 kwi 2015 09:38

Dwie umywalki. Zobaczcie pomysły architektów na aranżację łazienki

Dwie umywalki to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Znacznie poprawia komfort użytkowania, zwłaszcza przy wielu domownikach.

Strefa umywalkowa stanowi bardzo ważną część każdej łazienki - korzystamy z niej przecież nawet kilka razy dziennie. Przy wielu mieszkańcach jedna umywalka może okazać się po prostu niewystarczająca.

Poranne kolejki do łazienki możemy ominąć decydując się na montaż dwóch umywalek obok siebie. Do wyboru mamy wiele różnych modeli: stawiane na blat, meblowe czy wpuszczane w blat. W zależności od miejsca, którym dysponujemy możemy wybrać dwie oddzielne umywalki lub jedną podwójną. Wbrew pozorom nie potrzebujemy do tego wielkiej przestrzeni - tylko dobrego zagospodarowania łazienki i doboru odpowiednich modeli. Mając do dyspozycji już około 100 centymetrów możemy zdecydować się na montaż podwójnej, wygodnej umywalki z szafką, która umożliwi jednoczesne korzystanie z umywalek dwóm osobom.

Najpopularniejszym rozwiązaniem przy projektowaniu umywalki dla dwojga są modele stawiane na blacie. Do wyboru mamy wiele wzorów, które bez problemu dopasujemy do stylistyki panującej w łazience. Jeśli wybierzemy model bez otworu na baterię, pamiętajmy, aby do kształtu i wysokości umywalki dopasować wysokość baterii. Stosując baterię podtynkową zwróćmy uwagę na długość wylewki. Między dwoma umywalkami stawianymi na blat powinniśmy zachować wygodny odstęp umożliwiający postawienie dozowników czy innych elementów. 

Nad umywalkami obowiązkowo powinniśmy zamontować lustro. W mniejszych łazienkach możemy zamontować dużą taflę, która optycznie powiększy pomieszczenie i wydzieli strefę. W większych przestrzeniach ciekawie wyglądają symetryczne rozwiązania: dwa pojedyncze lustra zawieszone nad każdą z umywalek.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH