• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 lip 2010 11:16

Eleganckie spłukiwanie

Gdy już mamy zainstalowany system podtynkowego spłukiwania, pozostaje nam rzecz najciekawsza – estetyczne wykończenie pasujące do wystroju łazienki. A jest z czego wybierać!

 

' title=
fot. Stelaże do podtynkowego montażu sedesu doskonale adaptują się w różnego typu ściankach, co zawsze umożliwia stworzenie ciekawej stylizacji łazienki. Geberit.

W dobie łazienek, które są nie mniej ważne od pokoju dziennego, estetyczne obłożenie płytkami ściany za sedesem nie jest wystarczające. Możemy to zaobserwować przede wszystkim na przykładzie systemów podtynkowego spłukiwania, które – po ukryciu pod zabudową – okłada się różnymi materiałami: ceramiką, szkłem, drewnem. Kropką nad „i” jest zaś przycisk spłukujący – można go dopasować do stylistyki wnętrza, ale i do faktury oraz koloru okładziny maskującej stelaż podtynkowy do WC.

Klawisze uruchamiające mechanizm wypływu wody są coraz nowocześniejsze, a producenci nie spoczywają na laurach i starają się wręcz zaskoczyć klientów. Jeszcze nie tak dawno były modne proste i chromowane przyciski, obecnie firmy wzbogaciły swoją ofertę o nowe kolory, w tym jaskrawe (choćby z myślą o dzieciach).

Inną propozycją jest zakup kreatywnego przycisku – na podstawie wykroju możemy go wypełnić tapetą, własnoręcznie wykonanym zdjęciem czy drewnem, z którego są zrobione nasze meble łazienkowe. Natomiast gdy dla fanów minimalizmu metaliczne modele są zbyt sztampowe, warto pójść o krok dalej i zainwestować w panel z płaską powierzchnią i dotykowym sensorem (wskazuje go jedynie nakreślona fabrycznie linia).

Równie nierzucającym się w oczy, ale bardzo ciekawym rozwiązaniem, będzie moduł marki Geberit. To jedyny na rynku produkt tego typu, umożliwiający instalację ukrytego systemu spłukiwania – z tym wyjątkiem, że nie jest on zabudowany w ścianie, a osłonięty szkłem (prostokątna forma idealnie przylega do ściany i sprawdza się przy sedesach wiszących). To bardzo estetyczne rozwiązanie, sprawiające, że osoby, które usuwają stary sedes typu kompakt nie muszą robić pełnego remontu łazienki.

Taki moduł jest stworzony do dawnych systemów kanalizacji, gdzie typowy system podtynkowy nie ma racji bytu lub jest niemożliwy do zainstalowania. Sigma 50 – przycisk, do którego można wkleić praktycznie każdy materiał: mozaikę, drewno lub tapetę wg własnego pomysłu. Cena: ok. 548 zł, Geberit.

' title=
fot. Geberit
' title=
fot. Geberit

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH