Obudowę wykonano z płyty meblowej w dekorze jasnego drewna. Uroku dodaje dekoracyjna wnęka z pomysłowymi, kolorowymi kleksami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Obudowę wykonano z płyty meblowej w dekorze jasnego drewna. Uroku dodaje dekoracyjna wnęka z pomysłowymi, kolorowymi kleksami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 lut 2015 13:17

Jak obudować stelaż podtynkowy – zobacz pomysły architektów

Podwieszane modele sedesów i bidetów, montowane na stelażach podtynkowych są obecnie wybierane najczęściej. Jak obudować taki stelaż, aby ściana za sedesem wyglądała estetycznie i pomysłowo?

Stelaże podtynkowe mają zwykle wysokość ok. 120 cm. Służą do zawieszenie ceramiki sanitarnej. Są ukryte w ścianie i po wykończeniu całkowicie w niej schowane. A jedynym widocznym element jest przycisk spłuczki w postaci eleganckiej płytki. Po zamocowaniu stelaża na ścianie, trzeba wykonać jego obudowę. Zwykle stosuje się płyty gipsowo-kartonowe, których powierzchnię należy następnie wykończyć. Jak to zrobić aby ściana za sedesem i bidetem wyglądała elegancko?

Pomysłów jest wiele. Mają je oczywiście projektanci i architekci wnętrz. Stelaż podtynkowy można zabudować na całej wysokości ściany albo tylko na wysokość stelaża. A miejsce ponad nim wykorzystać na półkę albo szafkę wnękową. 

Ścianę za sedesem, czyli obudowę stelaży możemy wykończyć płytkami albo mozaiką, świetnie sprawdzi się fototapeta naklejona na ścianę na całej jej wysokości. Można wykorzystać także drewnopodobną płytę meblową. Efektownie wyglądają obudowy dyskretnie podświetlone linią LED. 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • alka, 2015-03-27 14:14:12

    Drewno w łazience może nie jest zbyt praktycznym pomysłem, ale ta ceramika wygląda doskonale. To chyba Roca, jeśli mnie pamięć nie myli mają takie projekty.

POLECAMY W SERWISACH