Jeśli macie pomysły na to jak zmniejszyć zużycie wody w domu i chcecie podzielić się nim z innymi skorzystajcie z bezpłatnej aplikacji „Lubię wodę”. Na najciekawsze odpowiedzi czekają atrakcyjne nagrody. Główna to Samsung Galaxy Tab 3 Lite. Fot. Roca.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Jeśli macie pomysły na to jak zmniejszyć zużycie wody w domu i chcecie podzielić się nim z innymi skorzystajcie z bezpłatnej aplikacji „Lubię wodę”. Na najciekawsze odpowiedzi czekają atrakcyjne nagrody. Główna to Samsung Galaxy Tab 3 Lite. Fot. Roca.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Roca
14 lis 2015 19:56

Konkurs z marką Roca - wygraj tablet i kosmetyki

Korzystając z bezpłatnej aplikacji Lubię Wodę, możecie poznać najlepsze sposoby na oszczędzanie wody, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.
 


Podczas gdy jedna osoba w Polsce zużywa średnio ponad 120 litrów wody w łazience, w tym samym czasie na świecie 2 400 milionów ludzi cierpi z powodu braku dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Chcąc zachęcić Polaków do racjonalnego korzystania z tego zasobu naturalnego, firma Roca przygotowała aplikację umożliwiającą indywidualny pomiar zużycia wody.

W 2015 roku więcej ludzi na świecie posiada telefon komórkowy niż dostęp do urządzeń sanitarnych. Dodatkowym problemem jest nieracjonalne korzystanie z zasobów wodnych – przykładowo Europejczyk podczas jednej kąpieli zużywa więcej wody niż ma do dyspozycji setki milionów mieszkańców terenów suchych w krajach rozwijających się.

Dlaczego to ma znaczenie?

Brak dostępu do podstawowej infrastruktury sanitarnej w różnych częściach świata to główny powód, dla którego firma Roca wraz z Fundacją We Are Water angażuje się w Światowy Dzień Toalet. Ten ustanowiony przez ONZ na 19 listopada dzień, stwarza niepowtarzalną okazję, aby podjąć globalne wyzwanie, jakim jest zapewnienie higienicznego oraz niedrogiego dostępu do pomieszczeń sanitarnych milionom ludzi na świecie.

Obchodząc Światowy Dzień Toalet w Polsce Roca uświadamia, że racjonalne zużycie wody to takie, które zaspokaja potrzeby domowników, nie powodując przy tym niepotrzebnych strat. Próbując ograniczyć zwłaszcza te ostatnie firma zdecydowała się na udostępnienie aplikacji „Lubię wodę”. Projekt ma za zadanie udowodnić Polakom, że dobra zmiana zaczyna się od eliminacji złych nawyków.  

Cenne ekozwyczaje

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że podczas 3 minutowego mycia zębów przy odkręconym kranie marnuje się aż 15 litrów wody. Z kolei napełniona wanna to około 180 litrów zużytej wody, a 1 minuta prysznica to kolejne 10 litrów. Tych kilka przykładów wystarczy, żeby pokazać, że woda dosłownie przecieka domownikom przez palce. Tymczasem zakręcając wodę podczas namydlania, można miesięcznie zaoszczędzić nawet ponad 42 zł. Posiadając tę wiedzę, Roca dostarcza użytkownikom poprzez aplikację cenne porady adekwatnie do osiąganych wyników.

Projekt przygotowany razem z Fundacją We Are Water jest kolejnym krokiem w działaniach firmy na rzecz propagowania ekologicznego podejścia do zużycia tego surowca.

Z tej okazji mamy dla Was konkurs! Zainspirujcie się poradami z aplikacji Lubię Wodę! Napiszcie, która z nich w największym stopniu pomoże Wam oszczędzać wodę – i dlaczego.

Odpowiedzi przesyłajcie wypełniając poniższy formularz konkursowy. Najciekawsze nagrodzimy.

 

 

 

Na Wasze zgłoszenia czekamy od 20.11.2015 r. do 04.12.2015 r.

Na najciekawsze odpowiedzi czekają nagrody ufundowane przez firmę Roca: Samsung Galaxy Tab 3 Lite oraz 2 zestawy kosmetyków Organique VIP (grecki balsam shea, pianka grecka 100 ml, mydło double scroll grecki).  

Bezpłatna aplikację „Lubię wodę” jest już dostępna w sklepie Google Play, a wkrótce będzie dostępna także w Apple Store. 

Regulamin konkursu znajdziesz: TUTAJ

Więcej informacji na stronie: www.roca.pl

 

POLECAMY W SERWISACH