Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Seria baterii Icon zachwyca innowacyjnym wzornictwem. Baterie dostępne w wersji chromowanej, ale warto zwrócić uwagę na nowe modne modele w bieli, a zwłaszcza widowiskowe baterie w czerni. Zabezpieczenie przed odciskami palców pozwala cieszyć się nienagannym wystrojem łazienki. Fot. Teka.

Seria baterii Icon zachwyca innowacyjnym wzornictwem. Baterie dostępne w wersji chromowanej, ale warto zwrócić uwagę na nowe modne modele w bieli, a zwłaszcza widowiskowe baterie w czerni. Zabezpieczenie przed odciskami palców pozwala cieszyć się nienagannym wystrojem łazienki. Fot. Teka.
  • Autor: Teka
  • 27 lut 2014 11:31 (aktualizacja: 28 lut 2014 09:34)

Kupujemy baterie łazienkowe: 10 sprawdzonych pomysłów

Odpowiednie baterie to podstawa wyposażenia każdej łazienki. Niezależnie od tego, czy wolimy nowoczesne aranżacje czy też skłaniamy się bardziej w stronę retro, powinniśmy wybrać modele, które będą funkcjonalne, ekologiczne, a przy tym atrakcyjne wzorniczo.

Bogata oferta baterii łazienkowych na polskim rynku pozwala z pewnością wybrać propozycję, która zadowoli najwybredniejszego i najbardziej wymagającego użytkownika. Z pewnością warto zwrócić uwagę na markę Teka, która w swojej ofercie ma bogaty program baterii w różnych stylach (od klasycznych po ultranowoczesne), różnych wykończeniach, kolorach, wzorach oraz z różnej półki cenowej.

Baterie łazienkowe na lata

Baterie łazienkowe Teka są nie tylko ciekawe wzornicze. Są również bardzo wytrzymałe. Wszystkie głowice oraz głowice z systemem anti-scalding wyposażono w dyski ceramiczne o bardzo wysokiej odporności ze specjalną porowatą powierzchnią, która przedłuża żywotność baterii.

Przykład? Podczas gdy norma europejska to 200.000 cykli, w przypadku głowic baterii Teka jest to aż 500.000 cyklu! Głowice Teka charakteryzują się przy tym także wysoką wrażliwością i niezawodną regulacją temperatury, zwiększoną czułością mieszacza, a ponadto wytrzymują rekordowe ciśnienie ponad 50 bar, co także świadczy o ich wysokiej jakości i żywotności.

Pomysły na bycie eko w łazience

Ekologia i oszczędność wody w łazience to nie tylko światowy trend! Baterie Teka z systemem anti-scalding nie tylko zapobiegają poparzeniom wywołanym jej zbyt wysoką temperaturą, ale również pozwalają na oszczędności w domowych portfelach. Głowice Teka posiadają pierścień regulacji temperatury za pomocą którego można kontrolować dopływ zimnej i ciepłej wody.

Ogranicznik temperatury umożliwia zmniejszenie poboru ciepłej wody, a ogranicznik przepływu wody reguluję siłę jej strumienia bez zmniejszania komfortu użytkowania baterii. W bateriach termostatycznych oszczędzanie wody umożliwia z kolei specjalny przycisk „eko”.

Nowoczesne, ciche i bezpieczne

Wszystkie baterie natryskowe i wannowo-natryskowe marki Teka wyposażone zostały w reduktory szumów, które sprawiają, że są wyjątkowo ciche i nie zakłócają spokoju sąsiadom. Specjalny perlator nie tylko zapobiega osadzaniu się kamienia – sprawia również, że strumień wody jest cichy, jednolity i nie rozpryskuje się. Dodatkowo w bateriach termostatycznych warto zwrócić uwagę na system cold touch, który dzięki swojej budowie ogranicza ruch gorącej wody wewnątrz baterii. A to sprawia, że jest ona bezpieczniejsza nawet dla najmłodszego użytkownika!

Przydatną funkcjonalnością jest także system anti-scale zainstalowany w zestawach prysznicowych, który również pozwala zapobiec osadzaniu się kamienia. Niektóre baterie (np. z serii Aura) wyposażono z kolei w specjalną powłokę zapobiegającą odciskom palców lub świecącą w ciemności. Wszystkie modele wyposażono ponadto w reduktor ciśnienia wody, który przyda się jeśli ciśnienie wody w miejscu twojego zamieszkania jest wyższe niż 3 bary.

Wszystko to sprawia, że baterie Teka są znakomitym wyborem do każdej łazienki, tej dużej, i tej małej, też nowoczesnej, i tej retro, dla dużych, ale i dla małych użytkowników.

Więcej informacji na stronie: www.teka.com

Teka Polska Sp. z o.o.
ul. 3 Maja 8
05-800 Pruszków
+48 22 7383270, 7383280
teka@teka.com.pl

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA