Zobacz galerię [7 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
01 marz 2016 14:21

Łazienka bez bakterii – 5 sposobów bez chemii

Bakterie i wirusy to niewidoczni przeciwnicy. Łatwo zauważyć można skutki działania grzybów i pleśni: czarne plamy na ścianach łazienki czy wewnątrz pralki. Walkę z nimi ułatwiają nie tylko detergenty. Z drobnoustrojami można walczyć bez chemii.

Warunki panujące w łazienkach – ciepło i podwyższona wilgoć oraz nie zawsze wydajna wentylacja – sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Na ścianach pojawiają nieestetyczne ślady spowodowane przez grzyby, a w pomieszczeniu – nieprzyjemny zapach.

1.Zmień styl prania – w niższej temperaturze i z użyciem detergentów nie zawierających fosforanów – sprzyja rozmnażaniu się bakterii wewnątrz pralki. W rezultacie uprane i wysuszone tkaniny, przy pierwszym kontakcie z wilgocią, nieprzyjemnie pachną. Dlatego na rynku pojawiły się pralki z programami czyszczącymi oraz antybakteryjnymi elementami wyposażenia, np. uszczelkami.

2.Samodezynfekcja AGD - ciekawe nowości są wśród małego sprzętu AGD. Potrafią się same dezynfekować! To elektryczne szczoteczki do zębów oraz golarki. Wystarczy je włożyć do stacji dokujących, w których nie tylko doładują baterie, ale i pozbędą się bakterii z ostrzy lub włosia.

3.Antybakteryjne deski i sedesy - do niedawna wydawało się, że już nic nie można wymyślić, oprócz bakteriobójczych detergentów, w kwestii higieny sedesów. Standardem stają się deski sedesowe z antybakteryjnymi powierzchniami. Dzięki sedesom z funkcjom bidetu, papier toaletowy nie jest potrzebny. Sedes umyje i wysuszy intymne części ciała. Zadba także, by sam był nieskazitelnie czysty. Są już modele niszczące bakterie promieniowaniem UV oraz poddające wodę elektrolizie, dzięki czemu ma ona właściwości antybakteryjne.

4.Antybakteryjne płytki ceramiczne – jony srebra zastosowane podczas ich szkliwienia sprawiają, że ich powierzchnia niszczy bakterie.

5.Gorąca para – używa się jej do sprzątania przy pomocy parownic. To urządzenia małe (do szybkich porządków) lub wielkości odkurzacza (do większego sprzątania).

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • http://naturalneleczeniezylakownog.pl/, 2016-10-15 11:48:47

    moja strona Jak pozbyć się żylaków na nogach

POLECAMY W SERWISACH