Wanna wolno stojąca Centro Duo Oval z oferty marki Kaldewei doskonale odnajdzie się w łazience dedykowanej najmłodszym mieszkańcom domu. Fot. Kaldewei.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Wanna wolno stojąca Centro Duo Oval z oferty marki Kaldewei doskonale odnajdzie się w łazience dedykowanej najmłodszym mieszkańcom domu. Fot. Kaldewei.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
05 sie 2014 09:50

Łazienka dla dziecka: kolorowa, bezpieczna i wygodna

Łazienka, którą dzielimy z dziećmi musi umożliwiać swobodne i bezpieczne korzystanie z niej. Podpowiadamy jak łatwo i prosto można ją urządzić.

Łazienka, którą dzielimy z najmłodszymi musi umożliwiać swobodne i bezpieczne korzystanie z niej - bez względu ma metraż pomieszczenia czy wzrost użytkownika. Umieszczając umywalki i wc na standardowej wysokości należy pamiętać o stołeczkach pozwalających dzieciom na samodzielne i wygodne korzystanie ze wszystkich sprzętów. Nie zapominajmy przy tym o przechowywaniu tychże stołeczków - zaplanujmy miejsce na wsunięcie ich np. pod szafkę umywalkową, tak by był do nich łatwy dostęp.

Baterie z termostatem

Bardzo przydatną rzeczą są baterie z termostatem, które ułatwią życie wszystkim domownikom, jednocześnie zapobiegają przykrym wypadkom jak polanie się gorącą wodą. Kolejnym funkcjonalnym ułatwieniem jest brak wylewki przy wannie, a co za tym idzie, brak siniaków u podopiecznych. Warto wykorzystać zestaw przelewowo-odpływowy, powszechnie zwany wlewem przez przelew. W takiej sytuacji na ścianie pozostaje jedynie mieszacz, znacznie mniej inwazyjny niż wysunięta wylewka.

Szafki do przechowywania

Pomyślmy też o zastąpieniu wystających uchwytów w szafkach uchwytami typu klik-klak lub całkowicie wpuszczanymi we fronty. Nie pomijajmy kwestii odpowiedniego przechowywania. Ważne jest by niektóre przedmioty były poza zasięgiem dzieci. Schowajmy je na wyższych półkach, tak by pomysłowe pociechy nawet z pomocą stołeczka ich nie dosięgnęły. Pamiętajmy o przechowywaniu zabawek dla dzieci. Są one niezbędnym atrybutem kąpieli, ale nie koniecznie ozdobą łazienki.

Kolorowe akcenty

Funkcja może iść w parze z estetyką - to wiemy, ale jak przenieść to na grunt łazienki dla rodziny z dziećmi? Musimy pogodzić gusta dorosłych z oczekiwaniami dzieci. Na szczęście nie oznacza to stosowania płytek w motylki czy króliczki. W stonowanej łazience wystarczy wprowadzenie wesołego, kolorowego akcentu, np. zielonych płytek na fragmencie ściany, żółtych akcesoriów łazienkowych, fikuśnego grzejnika czy kolorowych rodzinnych fotografii na zabezpieczonej fototapecie. Pamiętajmy jednak, by wyjść od funkcji - dla naszej wygody i bezpieczeństwa najmłodszych.


Tekst: Katarzyna Merta - Korzniakow, KMK Architektura Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • i-budowlany.pl, 2014-09-30 12:34:46

    Zamiast zielonej farby, pomyślelibyśmy o zielonym szklanym dekorze :) Idealnie pasowałby do tej łazienki.

POLECAMY W SERWISACH