W małej łazience w bloku zmieściła się zarówno wanna z parawanem, jak i pralka. Projekt: Marta i Tomasz Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

W małej łazience w bloku zmieściła się zarówno wanna z parawanem, jak i pralka. Projekt: Marta i Tomasz Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
08 paź 2015 14:24

Łazienka na 5 metrach - modne pomysły projektantów

Nawet w łazience o pięciu metrach kwadratowych powierzchni można urządzić bardzo eleganckie i funkcjonalne wnętrze. Wystarczą dobrze dobrane kolory oraz wyposażenie.

Łazienka w bloku lub kamienicy zazwyczaj nie ma zbyt dużego metrażu, nieraz bywa też wnętrzem nieustawnym, o nietypowym kształcie. Mimo to, relaksujące kąpiele w małym pomieszczeniu są możliwe – wystarczy wybrać odpowiednią wannę lub ergonomiczną kabinę prysznicową. Nawet na standardowych pięciu metrach kwadratowych zaaranżujemy komfortową strefę kąpieli. Ta powierzchnia umożliwia również montaż praktycznych szafek na wszystkie prywatne drobiazgi.

W łazience o małym metrażu ważny jest odpowiedni dobór kolorystyki – w polskich wnętrzach zazwyczaj królują klasyczne biele oraz beże i brązy. Dzięki jasnym barwom możemy optycznie powiększyć małą łazienkę w bloku lub kamienicy. Dobrze sprawdzą się płytki ceramiczne – są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też – oferowane przez producentów w nieskończonej ilości kolorów, dekorów i wykończeń. W połysku lub macie, z nadrukami z motywem roślinnym, geometrycznym lub miejskim – wybór kolekcji płytek jest ogromny.

Na pięciu metrach kwadratowych możemy urządzić zarówno łazienkę w stylu klasycznym, loftowym, jak i glamour. Taka powierzchnia daje możliwość montażu wanny narożnej, jak i tradycyjnej, które dobrze jest zamontować wzdłuż ściany lub w rogu pomieszczenia. Jeśli jednak zrezygnujemy z wanny, ergonomicznym rozwiązaniem będzie także narożna kabina prysznicowa – w kształcie prostokątnym, kwadratowym lub półokrągłym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH