• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 marz 2012 14:27

Małe do małego

Do wszystkich toalet, nawet najmniejszych, można dopasować niewielkie gabarytowo umywalki. Są tak zaprojektowane, że nie utrudniają swobodnego poruszania się po łazience

Wygodnie można w nich myć ręce. Szczególnie polecamy modele z bocznie umieszczoną baterią.
Do małych, nierzadko nieustawnych łazienek najlepiej wybierać specjalne serie ceramiki sanitarnej – są w nich także niewielkie umywalki. (na zdjęciu: kolekcja „Oblic” VilleroyBoch; cena: ok. 1.035 zł/umywalka z ceramiki)

' title=
fot. VilleroyBoch

Wymiary
Czasami toalety, nie tylko gościnne, są tak małe, że umieszczenie w nich niezbędnego wyposażenia - w tym umywalki - jest nie lada wyzwaniem. W rozwiązaniu problemu pomagają niewielkie modele. Ich głębokość (od frontu do ściany) zaczyna się już od 20 cm! Dodatkowo są one często przystosowane do bocznego usytuowania baterii (do wyboru z prawej lub lewej strony). Dzięki temu zyskuje się dodatkowe ok. 10 cm na bardziej swobodne poruszanie się po łazience, czy wręcz wchodzenie do niej (gdy umywalka jest umieszczona blisko drzwi). Przeciętna szerokość tego typu umywalek to 35-50 cm. Oczywiście ten wymiar trzeba dopasować do dostępnego miejsca. Jeśli ściana jest wystarczająco długa, warto wybrać model z blatem – nawet jeśli jest niewielki, zawsze przydaje się do odstawienia kosmetyku, czy – w przypadku gościa – torebki. Większość umywalek polecanych do bardzo małych wnętrz jest wykonana z ceramiki. Ciekawą alternatywą są kompozyty, wykonane z mieszanki kamienia naturalnego i żywic – są ciepłe i aksamitne w dotyku.

Akcesoria
Na bardzo małej umywalce, nawet wyposażonej w blat, z reguły nie mieści się nawet mydelniczka (a nawet jeśli, to łatwo ją przypadkowo strącić). Dlatego polecanym rozwiązaniem są akcesoria ścienne. Najważniejsze to mydelniczka lub dozownik do mydła w płynie oraz wieszak na ręcznik. Można także przewidzieć specjalny wazonik na kwiat cięty lub sztuczny, półeczkę pod lustrem, czy dodatkowy dozownik na balsam do pielęgnacji rąk. Niewielką umywalkę najlepiej wyposażyć w niską baterię sztorcową, którą montuje się na jej blacie (w specjalnym otworze). To zestaw sprawdzony, pozwalający na uniknięcie chlapania wodą podczas mycia rąk w niewielkiej misie. Większość modeli jest przystosowana do instalacji baterii sztorcowych jednootworowych. Można też wybrać umywalkę do kompletowania z armaturą dwuotworową – w stylu angielskim. Z jednego kurka wypływa woda zimna, z drugiego – ciepła. Ważnym elementem jest także syfon. Gdy pod umywalką nie planujemy szafki, powinien on być elegancki – rurowy, butelkowy albo podtynkowy. To ważny detal wystroju toalety. STYLE – nowoczesna; ceramika; 26x36 cm; cena: ok. 152,99 zł (cena promocyjna), Koło.

' title=
fot. www.lazienka.com.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH