Carina CleanOn – nowoczesna miska zawieszana, wykonana w technologii CleanOn, czyli bez kołnierza wewnętrznego, co ułatwia utrzymanie czystości; deska sprzedawana osobno. Prod. Cersanit. Cena: 544 zł. Fot. Cersanit.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Carina CleanOn – nowoczesna miska zawieszana, wykonana w technologii CleanOn, czyli bez kołnierza wewnętrznego, co ułatwia utrzymanie czystości; deska sprzedawana osobno. Prod. Cersanit. Cena: 544 zł. Fot. Cersanit.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
21 lis 2014 16:02

Miski w.c. bez rantów – nowości i ceny

Żadnych bakterii, łatwe utrzymanie sedesu w czystości i mniejsza ilość wody zużywanej do spłukiwanie to podstawowe zalety sedesów bezrantowych. Jak je odróżnić od klasycznych sanitariatów?

Bezrantowe, albo bezkołnierzowe – tak najczęściej określane są nowatorskie pod względem konstrukcji modele misek w.c., które już dostępne są w ofercie kilku producentów ceramiki.

Od tradycyjnych misek w.c. modele bezrantowe różnią się budową. Prostsza i jak się okazuje bardziej praktyczna konstrukcja nie uwzględnia kołnierza, czyli rantu wokół misy, pod którym gromadzą się zanieczyszczenia. Taka konstrukcja zapewnia przede wszystkim wolność od bakterii i ułatwia utrzymania czystości i higieny.

Nowatorska forma

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli sanitariatów z pełnym kołnierzem, miski bezrantowe nie mają typowego zagięcia lub częściowego kołnierza, które są schronieniem dla brudu i bakterii. Wnętrze bezrantowej miski w.c. bardziej przypomina łatwą do utrzymania w czystości umywalkę czy bidet. Bez typowych rantów i zakamarków łatwiej jest utrzymać sedes w czystości. A codzienne sprzątanie nie wymaga wysiłku, użycia silnych detergentów czy twardych i ostrych szczotek. Dodatkową pomocą w codziennej pielęgnacji jest zastosowana na powierzchni ceramiki specjalna powłoka (rodzaj szkliwa), która zapobiegająca osadzaniu się osadów na ceramice.

Oszczędne spłukiwanie

Bezrantowa konstrukcja sprzyja także zastosowaniu technologii innowacyjnego systemu spłukiwania i dystrybucji wody. Sekret tkwi w szczególnym ukształtowaniu misy. Woda spłukująca wnętrze sedesu wypływa ze specjalnie zaprojektowanej dyszy, a następnie jest precyzyjnie rozprowadzana po całym wnętrzu ceramiki. Ten nowoczesny sposób na łatwe utrzymanie higieny miski w.c. pomaga także oszczędzać wodę. W zależności od modelu możemy zredukować ilość potrzebnej do spłukania toalety nawet o ok. 30 procent. Strumień wody ma ułatwiony dostęp do wnętrza miski pozbawionej rantu, zakamarków i zagłębień i dzięki temu dokładnie opłukuje je w całości. Dlatego spłukiwanie, do którego zużywa się 3-4 litry wody jest równie skuteczne jak spłukiwanie 6 l wody z tradycyjnej spłuczki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH