Stylu „Soft Edge” to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Fot. Viega

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Stylu „Soft Edge” to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Fot. Viega
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 kwi 2018 09:04

Modna łazienka - minimalistyczne wyposażenie jest na topie

Popularne trendy w aranżacji wnętrz w oczywisty sposób przekładają się również na wzornictwo produktów i akcesoriów łazienkowych.

Projektanci nie powinni jednak zbyt łatwo ulegać chwilowym modom. Produkty firmy Viega są doskonałym przykładem tego, jak design „Soft Edge” może być zastosowany w łazience w ponadczasowy sposób, pozostając aktualny przez wiele lat.

Nowoczesne łazienki stają się coraz jaśniejsze i przestronniejsze. Dominującym kolorem jest zazwyczaj biel, która podkreśla elegancki charakter wnętrza. Jedynym kontrastem są starannie wkomponowane w aranżację delikatne detale, jak drewniane akcesoria lub motywy roślinne. Wystrój uzupełniają dopasowane akcesoria sanitarne w wersji błyszczącej lub matowy chrom. Duże lustra oraz prysznic z odpływem na poziomie posadzki w efektowny sposób powiększają optycznie przestrzeń.

Soft Edge – dominujący trend wzorniczy

Kolejną charakterystyczną cechą współczesnych łazienek są delikatnie zaokrąglone linie produktów, dzięki którym geometryczne kształty nabierają lekkiego i subtelnego wyglądu. „Soft Edge” to modna obecnie koncepcja w aranżacji wnętrz, w coraz większym stopniu determinująca design mebli, oświetlenia, domowego sprzętu elektronicznego, czy smartfonów. Stanowi ona przedłużenie dominującego od dawna minimalizmu, przechodzącego stopniowo w bardziej delikatne i emocjonalne formy przyszłości. Firma Viega odpowiada na te trendy poprzez doskonale zaprojektowane produkty łazienkowe, takie jak nowe płytki uruchamiające Visign for More 105. Cechą wyróżniającą produkt są zaokrąglone krawędzie, wysokiej jakości materiały oraz mocny stylistyczny akcent w postaci wyfrezowanego zagłębienia, dzielącego powierzchnię płytki na cześć dużą i małą. Takie rozwiązanie w bardzo czytelny sposób informuje użytkownika o tym, gdzie należy nacisnąć, by uruchomić pełne lub oszczędne spłukiwanie.

Kompletna, harmonijna aranżacja

Płytki Visign for More 105 doskonale wyglądają w połączeniu z innymi produktami o miękkich, subtelnych kształtach. W nowoczesnej łazience warto postawić na przykład na funkcjonalną kabinę prysznicową typu „walk-in” i odpływ liniowy z rusztem z matowej stali nierdzewnej. Eleganckie ruszty z serii Viega Advantix mają delikatnie zaokrąglone kontury, dzięki czemu harmonijnie korespondują z pozostałymi elementami aranżacji.

Żeby zachować spójny design całej łazienki, należy zwrócić uwagę na wszystkie produkty sanitarne i towarzyszące im akcesoria. Do umywalek Viega proponuje chromowane syfony Eleganta 1, o geometrycznym kształcie z zaokrąglonymi krawędziami oraz dopasowane do nich zawory kątowe, obsługiwane od dołu, a nie od frontu, jak w większości tego typu rozwiązań. Oferta firmy obejmuje również zawory do umywalek z eleganckimi okrągłymi kołpakami zamykanymi na zatrzask.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH