Automatyczna deska myjąca BioBidet BB-1000 Supreme: wśród funkcji m.in. 3 programy mycia, suszenie, z podgrzewaną wolno opadająca deskę i pilotem zdalnego sterowania, menu w języku polskim; dostępna w dwóch rozmiarach. 2.690 zł. Fot. BioBidet

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Automatyczna deska myjąca BioBidet BB-1000 Supreme: wśród funkcji m.in. 3 programy mycia, suszenie, z podgrzewaną wolno opadająca deskę i pilotem zdalnego sterowania, menu w języku polskim; dostępna w dwóch rozmiarach. 2.690 zł. Fot. BioBidet
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 wrz 2016 07:29

Nowoczesna łazienka: 10 nowości do strefy sanitarnej

Teraz zadbać o higienę możemy naprawdę komfortowo. Nowoczesne wyposażenie zapewnia nam poczucie świeżości na najwyższym poziomie. Gwarancję czystości zyskuje także łazienka.

Od kiedy na rynku wyposażenie łazienkowego pojawiły się pierwsze sedesy bez tzw. kołnierza wewnętrznego mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją w produkcji sanitariatów. Miski sedesowe bez wewnętrznego rantu ma już w swojej ofercie wiele uznanych marek. Czym różni się taki model od produkowanych dotąd?

Bezkołnierzowe, czyli jakie?

Wnętrze bezrantowego sedesu przypomina wnętrze bidetu lub umywalki. O ile wcześniej górna krawędź ceramiki była zachylona do wewnątrz tworząc swego rodzaju kołnierz, pod którym niestety zbierało się sporo zanieczyszczeń, bakterii i osadów, to wersje nowatorskie są tego kołnierza całkowicie pozbawione. Prostsza konstrukcja oznacza wyższy poziom higieny przy znacznie ułatwionym czyszczeniu. Mniej zakamarków, to w prostym rozrachunku znacznie mniej miejsc gdzie może gromadzić się brud, a tym samym wyższy poziom higieny. Ale sam kształt miski sedesowej to tylko połowa sukcesu. Druga tkwi w sposobie dystrybucji wody, która obmywa jej wnętrze. Mocniejszy, bardziej precyzyjny strumień jest również bardziej efektywny. Woda opłukuje całe wnętrze misy nie pomijając żadnego fragmentu i to przy mniejszym nie dotychczas zużyciu wody – wystarczą jedynie 2 litry. Jeżeli dodać do tego szkliwo ze specjalną powłoką utrudniającą gromadzenie osadów możemy mieć już pewność, że wnętrze bezrantowanego sedesu jest czyste, a higiena w naszej łazience – zapewniona.

Toalety i deski myjące zamiast bidetu

Istotą nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie wyposażenia łazienkowego jest poniesienie komfortu użytkowania, jak również umożliwienie zadbania o higienę na najwyższym poziomie. Te atuty łączą najbardziej nowatorskie obecnie produkty łazienkowe, czyli toalety i deski myjące. Ich użytkownicy mogą korzystać z licznych funkcji mycia i suszenia (takich, jak mycie tylne, damskie, mycie dzieci, suszenie ciepłym powietrzem) czy kształtów strumieni wody (np. strumień oscylacyjny, łagodny czy masujący). Wśród zaawansowanych funkcji znajdziemy rozpoznawanie użytkownika, która zapobiega uruchomieniu natrysku przy przypadkowym naciśnięciu przycisku, zapamiętywanie ustawień czy podgrzewanie deski, a nawet podświetlenie sedesu. Wygodną obsługę toalety myjącej umożliwia – w zależności od modelu – boczy panel sterowania lub zdalny pilot.

Spłukiwanie zdalne

Nowatorskie rozwiązania dotyczące montażu spłuczek otwierają nowe możliwości aranżacyjne łazienek. Tam, gdzie niemożliwe jest umieszczenie przycisku spłukującego na ścianie za miską sedesową, rozwiązaniem jest spłuczka podtynkowa, która umożliwia montaż niewielkich eleganckich przycisków uruchamiających na górze lub z przodu zbiornika. Jeszce więcej możliwości dają przyciski zdalne, które montuje się w odległości nawet do 2 m od spłuczki, wyposażone w siłownik i umożliwia zdalne sterowanie uruchamiania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH