Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Stelaż podtynkowy obudowano egzotycznym fornirem. Nad nim umieszczono półki ukryte za frontami wykonanymi z czarnego szkła Lacobel. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Stelaż podtynkowy obudowano egzotycznym fornirem. Nad nim umieszczono półki ukryte za frontami wykonanymi z czarnego szkła Lacobel. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 18 cze 2015 11:25 (aktualizacja: 23 cze 2015 09:18)

Nowoczesna łazienka. Tak zabudujesz stelaż

Tradycyjne płytki czy naturalne materiały? Obudowa stelaża podtynkowego nie musi być nudna. Zobaczcie kilka pomysłów projektantów.

Coraz częściej do łazienki wybieramy podwieszane modele misek ustępowych mocowanych na stelażach. Ukrycie zbiornika spłuczki w ściennej obudowie sprawia, że wnętrza prezentują się elegancko i są łatwe do utrzymania w czystości.

Stelaże podtynkowe mają różną wielkość, dzięki czemu bez problemu możemy wybrać model dostosowany do wnętrza naszej łazienki. Do wyboru mamy stelaże z dwoma rodzajami montażu przycisku spłukującego - możemy umieścić go z przodu lub na górze stelaża.

Wolną przestrzeń nad stelażem w.c. możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. W małych łazienkach, gdzie każde miejsce na przechowywanie jest bardzo cenne, nad stelażem warto umieścić półki. Ukryte za frontami doskonale sprawdzą się jako miejsce do przechowywania środków czystości. System półek możemy wykonać również z płyt gipsowo-kartonowych i wykończyć je płytkami. Kolejny pomysł na - to umieszczenie nad stelażem wnęki, która będzie stanowiła dobre miejsce na elementy dekoracyjne czy przybory łazienkowe.

Obudowę stelaża możemy wykonać w dowolny sposób. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są płytki ceramiczne. Na obudowie stelaża możemy wykorzystać płytki, które znajdują się na pozostałych ścianach lub wybrać wariant dekoracyjny na przykład mozaikę czy fornir, dodatkowo ocieplający wnętrze.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA