Kolekcja Street Fusion. Łagodne linie ceramiki są ponadczasowe. Idealnie wkomponują się w meble z tej samej serii o zdecydowanym kolorze i intrygującym designie. Fot. Opoczno

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kolekcja Street Fusion. Łagodne linie ceramiki są ponadczasowe. Idealnie wkomponują się w meble z tej samej serii o zdecydowanym kolorze i intrygującym designie. Fot. Opoczno
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 kwi 2017 08:52

Nowoczesna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną

Niezależnie od tego, jaka stylistyka wnętrz jest nam najbliższa - czy szukamy minimalizmu, klasyki, czy przytulności, wybierając ceramikę sanitarną powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość i praktyczne właściwości.

To one sprawią, że codzienne korzystanie z łazienki będzie przyjemne, a utrzymanie jej w czystości - łatwe i niewymagające dużych nakładów pracy.

Szukając idealnych rozwiązań do wyposażenia łazienki, zwracamy uwagę na kilka aspektów. Oceniamy wzornictwo - linie i kolor, ale przede wszystkim jakość poszczególnych elementów wyposażenia. Oczekujemy, że ceramika łazienkowa będzie wygodna, praktyczna i, że „wtopi się” w codzienną przestrzeń. Chcemy by była niewidocznym sojusznikiem codziennego życia, któremu nie będziemy musieli poświęcać zbyt wiele uwagi.

Czystość przede wszystkim

Projektanci marki Opoczno wprowadzając innowacyjne rozwiązanie CleanOn, usunęli
z obrzeża miski toaletowej kołnierz. Dzięki temu zlikwidowane zostało trudno dostępne
do czyszczenia miejsce, w którym gromadzą się bakterie. Wszystkie elementy ceramiczne wymienionych linii posiadają specjalną powłokę Perfect Clean, która minimalizuje osadzanie się kamienia i zabrudzeń. Dzięki unikalnym cechom powłoki, czyszczenie narażonych nawet na codzienny kontakt z twardą wodą powierzchni jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne.

Dla tych, którzy utrzymanie czystości stawiają na pierwszym planie Opoczno proponuje również duroplastowe, antybakteryjne deski toaletowe w wersji Slim. Dzięki jonom srebra zastosowanym w ich produkcji, nawet maluchy mogą bez obaw korzystać z toalety. Deski posiadają także funkcję wolnego opadania, która eliminuje nieprzyjemny odgłos spadającej klapy, a przede wszystkim ryzyko przytrzaśnięcia paluszków. Łatwe wypinanie deski jednym przyciskiem pozwala na jej szybkie wypięcie i umycie, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie higieny.

Spójny design

Funkcja ceramiki łazienkowej to jedno. Jednak ważne jest również, by spełniała ona nasze oczekiwania wizualne i stworzyła kompletną, spójną całość w łazienkowej aranżacji. Aby wszystkie elementy ceramiki współgrały ze sobą w łazience, najlepiej dobrać je z tej samej kolekcji jednego producenta. Wtedy będziemy mieć pewność, że design i tonacja kolorystyczna umywalki, miski toaletowej i bidetu są spójne.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH